fbpx

2 dubna

Komfortní zóna aneb nebezpečně bezpečná oblast života

0  comments

Pociťujete v životě stereotyp? Chybí vám zvědavost a touha po dobrodružství? Bojíte se vyzkoušet nové věci? S největší pravděpodobností se nacházíte v komfortní zóně. V pomyslném prostoru, v němž se po většinu času neodehrává nic nového. Lidé v něm žijí každý den stejně, nerozvíjejí se, dělají aktivity, které povětšinou dělat musí. Pokud patříte do této skupiny lidí, je čas na změnu!

Lidé více litují toho, co neudělali, než toho co udělali.

Velice často se setkávám s lidmi, kteří něčeho litují. Litují toho, že začali kouřit, že před lety něco nevyzkoušeli nebo nenavštívili. Možná vám někdy vaši rodiče či prarodiče řekli, abyste neudělali stejnou chybu jako oni. Pro příklad: Dostatečně se neučili, báli se cestovat nebo v mládí žili nerozvážným životem. Podobnou situaci si vybaví snad každý.

Možná je pro vás pohodlnější sedět doma než se zvednout a jít běhat. Určitě je pro vás jednodušší nesnažit se o zbavení závislosti na cigaretách. Ale položte si otázky: Chci tímto způsobem života žít dál? Pokud nezměním způsob života, nebudu toho v budoucnu litovat? Není čas na změnu?

Já sám jsem býval v komfortní zóně několik let. Sport mě nebavil, nejraději jsem seděl u počítače. Kromě školy a spánku jsem trávil veškerý zbylý čas u počítače. O víkendech jsem hrál od rána do večera. Jednoho dne jsem si ale řekl dost. Postupně jsem začal měnit své špatné návyky a dnes už trávím čas na počítači, jen když pracuji na novém článku nebo potřebuji něco vyřídit. Začal jsem sportovat a věnovat se spoustě dalších aktivit. Když jsem to zvládl já, proč byste to nemohli dokázat vy? Říkáte si, že jste na změnu staří, musíte chodit do práce a nemáte čas na něco nového? Hloupost! Přestaňte hledat výmluvy a začněte něco dělat!

Váš čas je vymezen, takže jim neplýtvejte a nežijte život někoho jiného. Nenechte se polapit představou, že je nutné žít podle toho, co si myslí jiní. – Steve Jobs

Možná jste někteří z vás narazili na webu na ženu jménem Bronnie Ware. Je to australská spisovatelka a písničkářka, která nejprve pracovala v bankovním sektoru. Později začala dělat společnici jedné staré paní a díky této zkušenosti změnila svůj postoj k životu. Začala se starat o další staré, nemocné a umírající lidi. Své zkušenosti se rozhodla předávat dál, a proto založila blog. Vysoká návštěvnost ji v roce 2011 přiměla k napsání knihy s názvem: Čeho před smrtí nejvíce litujeme. Kniha byla přeložena do 27 jazyků.

Proč jsem zmínil zrovna tuto knihu?

V knize se nachází velká spousta příběhů starých lidí. Avšak ani v jednom z nich nenarazíte na lidi, kteří by litovali skutků, které udělali. Pokud takových skutků litují, tak jen proto, že se dané problémy nepokusili napravit.

Kniha obsahuje 5 hlavních věcí, kterých lidé nejčastěji litují:

  1. Neměl jsem dostatek kuráže, abych žil život podle svého
  2. Až příliš tvrdě jsem se věnoval práci
  3. Bál jsem se projevit své city
  4. Škoda, že jsem nezůstal ve spojení se svými přáteli
  5. Nedovolil jsem si být šťastnější

Pokud máte pocit, že se vás některý z těchto bodů týká, nezoufejte. Nikdy není pozdě na změnu. Pokud chcete komfortní zónu opustit, musíte být rozhodnuti změnit svůj život. Možná si budete klást otázku: Kde a s čím mám začít? Odpovědi na tuto otázku naleznete během následujícího týdne na našem webu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center