fbpx

2 dubna

Kolik stojí oběd s nejbohatším investorem planety aneb když vám milion dolarů nestačí

0  comments

Již 18 rok v řadě byl vydražen oběd s jedním z největších a nejbohatších investorů planety. Warren Buffett tak každoročně draží oběd s ním ve prospěch nadace GLIDE sídlící v San Franciscu, která podporuje bezdomovce a letos tomu není jinak.

Ale opravdu byste s ním chtěli poobědvat? Pak si pro příští rok, až budete dražit také, připravte šek v minimální výši 1 milionu dolarů, tedy zhruba 23 milionů korun. Tuto částku však zaznamenali v aukci již pouhou hodinu po spuštění dražby, tak si s jistotou připravte částku ještě vyšší, neboť včerejším dnem byla aukce ukončena s finální přihozenou částkou 2,678 milionu dolarů, což je v přepočtu na naší měnu 62,646 milionů korun.

V minulých ročnících vítězové zaplatili více než 3 miliony dolarů za takovýto oběd právě s Warrenem Buffettem v New Yorku. Vítěz si tak s sebou může přivést 7 hostů.

Ale pozor. Není to jen tak. V dražbě se totiž nachází silná konkurence mající doslova stejnou chuť poobědvat s Buffettem, jako spousta dalších organizací toužících uzavřít právě s tímto miliardářem lukrativní dohodu. Ted Weschler je jediným člověkem, který vyhrál právě dvě po sobě jdoucí aukce s miliardářem Buffettem. Ty ho stály přes 5,3 milionu dolarů, tedy přes 120 milionů korun. Také je jediný, komu se podařilo při této příležitosti uzavřít dohodu o spolupráci s Warrenem Buffettem.

V jiných aukcích samozřejmě zvítězili i jiní lidé. Například singapurský podnikatel Andy Chua, který v roce 2014 zaplatil 2,2 milionu dolarů. V loňském roce byla anonymním hostem také žena, která za tento oběd zaplatila 3,4 milionu dolarů.

A co vy? Dali byste kvůli pokusu o uzavření dohody či pouze samotnému setkání s jedním z nejlepších investorů planety tolik peněz?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center