fbpx

2 dubna

Knihy, které vám mohou výrazně pomoci při cestě za úspěchem a štěstím – část 1.

0  comments

Čtení knih obohacuje naši mysl a rozšiřuje naše znalosti.

Právě lidé, kteří chtějí dosáhnout úspěchu, svou mysl obohacují takovými informacemi, které jim pomohou udělat správný krok vpřed. Vybírají si takové knihy, kterými se učí, a tím pádem postupují. V tomto novém seriálu vám představíme několik knih, které mohou být nápomocné v několika oblastech vašeho života.

Nezáleží na tom, zda toužíte po lepších pracovních podmínkách nebo po prosperujícím podniku, kterému šéfem budete vy sami.

Pokud se právě rozhodujete, kterou knihou by bylo dobré se nechat inspirovat, tak i z tohoto důvodu vám budeme každý čtvrtek přinášet tento seriál.


Jak vybudovat trvale úspěšnou firmu
Úspěšné návyky vizionářských společností
756387
autor: Jim Collins, Jerry I. Porras

Co odlišuje skutečně výjimečné a trvale úspěšné firmy od jejich konkurence? Jaké společné postupy tyto významné firmy po celou dobu své existence uplatňují?

Odpověď najdete v dlouho očekávaném českém vydání bestselleru Built to Last!

Stejně jako u prvního bestselleru Jak z dobré firmy udělat skvělou (Good to Great) Jim Collins se spoluautorem vycházejí z podrobného průzkumu vybraných společností. Autoři se zaměřili na osmnáct skutečně výjimečných a dlouhodobě úspěšných firem a každou porovnávali s jedním z jejich největších konkurentů. Společnosti zkoumali od úplných začátků přes všechny etapy vývoje až po současnost – ať už šlo o malé firmy, středně velké podniky či velké korporace.

Kniha nabitá stovkami příkladů nabízí praktické koncepty, které mohou být aplikovány manažery a podnikateli na všech úrovních. Poskytuje mistrovský plán pro vybudování organizací, které budou trvale prosperovat nejen v tomto století, ale i dlouho po něm.

CHCI KOUPIT TUHLE KNIHU

Jak z dobré firmy udělat skvělou
autor: Jim Collins
autor: Jim Collins

Jedinečná kniha, které se ve světě prodalo již přes 3 miliony výtisků, ukazuje, čím se liší firmy, které se z průměrných vyhouply mezi nejlepší.

Autor se svým týmem zkoumal, proč některá společnost nabrala skvělý výkon, zatímco jiná zůstala jen dobrá. Prozkoumali hory dat týkající se společností, jejich postupů a výsledků a stanovili klíčové faktory úspěšnosti – proč některé firmy udělají velký skok vpřed a jiné nikoliv. Výsledky překvapí mnoho čtenářů a osvětlí prakticky každou oblast manažerské strategie a praxe.

Dozvíte se, jaký typ vůdcovství je nutný k dosažení výjimečnosti, Přeměna dobrého ve skvělé vyžaduje překročení prokletí kvalifikace, že ideální je kombinace firemní kultury založené na disciplíně s etikou podnikání, že velký vliv má pohled firmy na roli technologií nebo že ty firmy, které zavádějí radikální změny a restrukturalizace, se téměř nikdy nestanou skvělými.

CHCI KOUPIT TUHLE KNIHU

O byznysu a kariéře
a jak v nich zvítězit
OB_O byznysu a kariere.indd
autor: Jack Welch, Suzy Welch

Světoznámí podnikatelé a autoři bestsellerů Jack a Suzy Welchovi shrnují ve své nové knize to nejdůležitější z byznysu a kariéry, co by měl znát každý manažer, podnikatel i ten, kdo o této dráze teprve uvažuje. Ať už chcete uspět dnes či v budoucnu, v této knize naleznete odpovědi na většinu otázek, které si klademe v současné době velkých ekonomických změn.

Autoři čerpají ze svých mnohaletých zkušeností, kdy úzce spolupracovali se společnostmi různých velkostí a podnikajícími v mnoha odvětvích po celém světě. Výsledkem je kniha plná neotřelých, okamžitě uplatnitelných a občas překvapivých lekcí  byznysu, z nichž se dozvíte, jak budovat skvělé organizace, sestavovat výkonné týmy a rozvíjet naplňující kariéru v prostředí současného byznysu.

Kniha svou praktičností, čtivostí a obrovskými zkušenostmi autorů nemá na trhu konkurenci.

CHCI KOUPIT TUHLE KNIHU

Revoluce v podnikání
Nebojte se zbohatnout na tom, co vás baví
autor: Priestley Daniel
autor: Priestley Daniel

Právě TEĎ začíná éra podnikatelů – nenechte si ujet vlak!

Svět vstupuje do nové epochy: doby podnikatelů, činorodých majitelů malých firem a flexibilních inovátorů.

Těžkopádné dinosaury průmyslové éry pomalu ale jistě překonávají hbité start-upy, ambiciózní malé společnosti a autoři technických inovací. Je na čase přestat se dřít. Získejte svobodu, vydejte se za svými sny a zbohatněte na tom, co vás baví.

Kniha Revoluce v podnikání vám pomůže osvojit si přístup úspěšného podnikatele. Ukáže vám lepší způsob myšlení, navazování kontaktů i vydělávání peněz. Zjistíte, jak se propracovat až do „podnikatelského ráje“ – stavu, kdy děláte to, co vás skutečně baví, děláte to na výbornou a dostáváte za to štědrou odměnu.

CHCI KOUPIT TUHLE KNIHU

Vydělávejte na tom, co vás baví, a žijte podle svého
autor: Cantwell Marianne
autor: Cantwell Marianne

Jste uvěznění v zaměstnání, které vám prostě nějak nesedí? Pořád se těšíte na další dovolenou a odpočítáváte dny do víkendu? Představte si, že byste dostávali zaplaceno za něco, co vás skutečně baví, a navíc byste už nikdy nemuseli vkročit do kanceláře…

To všechno je možné, když se budete řídit tímto chytrým manuálem, který vás vyvede z pasti kariéry a dá vám do rukou kontrolu nad vlastním životem. Kniha je plná inspirativních příkladů ze života lidí, kteří takto žijí, nekonvenčních nápadů i praktických kroků, které vám umožní:

  • odhalit, co chcete v životě skutečně dělat, a vytvořit kariéru na míru,
  • otestovat nápad a rozjet ho, aniž byste museli odejít z práce,
  • začít s několika tisíci v kapse, bez půjček a dluhů,
  • prosadit se během pár měsíců v novém oboru,
  • být nezávislí na čase i místě – vydělávat při cestování po světě nebo ve vaší oblíbené kavárně,
  • vyniknout v davu, dělat si věci po svém a vydělat si tolik, kolik si zasloužíte,
  • získat za šest měsíců výsledky, na které podniky starého typu čekaly šest let,
  • a především vytvořit si životní styl, který se vám bude skutečně líbit, a zároveň mít víc peněz, které budou stačit nejen na placení účtů.

CHCI KOUPIT TUHLE KNIHU


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center