fbpx

2 dubna

Když hledáme ty správné cesty, zvykneme si zapomínat na to nejdůležitější

0  comments

Hledáme ty správné cesty, pokoušíme se jít správný směrem, překonáváme velké překážky a někdy jdeme až moc tvrdě, takže zapomínáme na to nejdůležitější, co nám dodává sílu a pro co vše to vlastně děláme.

Nedíváme se okolo sebe a stále si myslíme, že děláme jen to nejlepší a naše okolí to přeci pochopí, vždyť to děláme i pro ně.

Nikdy bychom neměli zapomínat na ty, co jsou s námi od začátku a prožívají s námi všechny radosti a starosti. Radí se s námi a pomáhají, co to dá. Neopouští nás, i když zrovna není přízeň osudu a nemůžeme se vidět. Nehodí nás do koše jen proto, že se věci mění, i když za změnami zrovna nestojíme my. Jsou stále s námi a rozhodně nás nesoudí.

Dnes to nebude o cestě za úspěchem, ale o zastavení a uvědomění si, že to, co nám občas chybí, máme před nosem.

Díky své sleposti a vidiny úspěchu na to nejdůležitější zapomínáme a ztrácíme.

Proto vám přináším jeden otevřený dopis na zamyšlení:

Zatím z toho nemáš rozum a spousty věcí bys nepochopila, ale jednou vše pochopíš ….

Jsi stále se mnou. Tvé oříškové oči mě doprovází na každé mé cestě. Dodáváš mi sílu, energii. Umíš mě rozesmát a umíš mě i rozplakat. Tvoje ustavičné štěbetání a dotazování je obdivuhodné, stejně tak jako tvé odhodlání plnit si sny. Tvoje tvrdohlavost je někdy dost vtipná, ale i otravná. Co je ovšem nejvíc, je tvá láska a to jak mě vidíš. Jsem vzor, jsem hrdinka, jsem to nejvíc ve tvých očích.  To jak mi šeptáš, jsi nejlepší a jen moje… Vím, že tě občas štvu a musím houknout, i když se mi nechce. Na druhou stranu, za těch pár let, co spolu jsme, stačí kolikrát jen pohled a vše je vyřešeno.

Když občas zabrousím k tobě a jen tak mlčky se dívám, je mi moc pěkně. Tvoje plavé vlásky se povalují po polštáři a občas se ti na tváři objeví nevinný úsměv a po něm následuje krátké vzdychnutí. Vím, že ti je dobře. Vím, že jsi šťastná a vlastně i vím, že jsem jen tvá. Tyto okamžiky jsou moc vzácné a patří jen tobě a mě. Společné lumpárny nebo výlety do kina na pohádky. Nebo tvoje každodenní obejmutí, rozloučení se slovy: Hlavně se mi vrať a ať tě dnes v práci nikdo nezlobí.” Pro mě nezapomenutelné okamžiky, které mám schované hluboko a na které si vzpomenu, když tě nemám u sebe a dochází mi síly. Vím, že vše, co dělám, dělám pro tebe a pro tvůj úsměv. Jsi první a první budeš. Neměň se, zůstaň svá. Jen tak jsi úplná. Do výbavy jsme ti přidali od každého kousek. Máš to v sobě a víš, co a jak používat. Nezapomeň a věř, tak jak věřím já …

Pusa, kterou dostávám a která je sladká, jako čokoláda, kterou tolik miluješ, změní vše, na co si jen vzpomenu. I díky tobě jsem jiná a vím, že díky mě se měníš i ty. Pomalu rosteš a já se zlehounka připravuji na okamžik, kdy vzlétneš, jako fénix a budeš si sama svým pánem. Těším se na budoucnost a slibuji, že bude krásná a určitě v ní najdeš spousty tyrkysových kvítků, které tolik miluješ a někde mezi nimi najdeš i mě. Stále budu s tebou, ať se děje, co se děje.

Začínají mi stékat slzy, ale neboj, jsou sladké. Jsou plné tebe a tvé lásky. Hřejí a chutnají po čokoládě, stejně jako ty.


Nezapomínejte na své nejbližší. Zastavte se při své cestě a podívejte se i na ně.

Věnujte jim svůj tak drahocenný čas. Oni jsou ti, co budou stát vždy při vás.

Snesou toho hodně, ale každý pohár může někdy přetéci a ztráta těch nejbližších, vás může zavést zpět na začátek nebo i do bahna, ze kterého se špatně odráží…


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center