fbpx

2 dubna

Každý, kdo chce, má možnost stát se Bohatým tátou

0  comments

Investování může znamenat pro každého něco jiného. Někdo upřednostňuje investování svých prostředků do cenných papírů, někdo do své podniku a někdo investuje převážně sám do sebe. Ovšem existují určité investiční praktiky, které existují již delší dobu a řídí se jimi mnoho investorů. Jednu z nejznámějších technik jak investovat popsal Robert Kiyosaki ve své knize Bohatý táta, chudý táta.

Tato kniha pojednává o tom, jak jeho pravý otec (chudý táta) zastával pevný názor o získávání akademických titulů a budování kariéry ve velké a stabilní firmě. Kamarádův otec (bohatý táta) nikdy nevystudoval vysokou školu a naopak vedl svůj vlastní podnik, který mu rostl pod rukama. Robert následně popisuje principy, které od svých otců získal a velmi se zaměřuje na to, co mu říkával jeho bohatý táta.

Jak tedy investovat jako bohatý táta?

Kniha nutně nepojednává o investicích, je spíše o investorech a o cestě, jak se stát sofistikovaným investorem. Podtitul knihy sice slibuje, že čtenáři ukáže, co, kam a jak bohatí investují a chudí ne, skutečností ovšem je, že i po pečlivém přečtení lze jen stěží říci, co měli autoři na mysli. Velmi zvláštně je popisován pohled na svět očima Kiyosakiho bohatého táty, který prý žil skromně, budoval podnikání, skupoval nemovitosti a pracoval na svém plánu. Zatímco chudý táta přišel o práci a neměl žádný majetkový základ, bohatý táta našel cestu investičních příležitostí bohatých.

Nicméně některé principy jsou z této knihy zachytitelné. Robert popisuje jak koordinovat své osobní cashflow proto, aby vám peníze každý měsíc neutíkaly z peněženky, ale aby vám v peněžence zůstávaly a množily se. Své peníze byste měli investovat do věcí, které vytváří další peníze a netahají vám je z kapes. Pro příklad byste měli peníze investovat do nemovitostí, které následně pronajímáte a vytvářejí vám kladný cashflow. Naopak když si pořídíte nové auto, bude z vás každý měsíc vysávat další peníze.

Robert Kiyosaki je úspěšný investor do nemovitostí právě proto, že umí každý byt či dům dobře ohodnotit. Umí najít výhody a spočítat si návratnost investice. Kiyosaki umí ošetřit všechna rizika a proto se stal jedním z největších soukromých investorů do nemovitostí v USA. Výběr té správné nemovitosti je oříšek. My musíme umět správně vyhodnotit REIT firmy, jejichž akcie budeme nakupovat. Firmu musíme důkladně prozkoumat, jako bychom museli prozkoumat kupované nemovitosti.

Knihy od Roberta Kiyosakiho velmi doporučuji. Jsou napsané velmi jednoduše a podchycují veškeré investiční zásady od základů. Konkrétně doporučují Bohatého a chudého tátu, který odstartoval slibnou kariéru a zabezpečení pro mnoho lidí, kteří se jeho radami řídili.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center