fbpx

2 dubna

Jsou pády naším pomocníkem? Jak je máme chápat?

0  comments

Jak už bylo řečeno, naše cesty jsou nevyzpytatelné a mnohdy na nich zažijeme překvapení, zklamání, úspěch, prohru a spousty překážek. Je jen na nás, jak se k těmto překvapením postavíme. Je hodně článků, které jsou motivační a radí nám, jak dále. Dnes se zaměřím na méně nepříjemnou část a tou jsou překážky, prohry a vše negativní, co nás může potkat.

Proč zrovna dnes? A proč zrovna negativní věci, když se všude mluví o tom, jak máme myslet pozitivně, abychom vše zmákli tak jak máme? Odpověď je jednoduchá. Pozitivní myšlení je zapotřebí, ale také je důležité vědět a připustit si, že i ty negativní existují a musíme se umět na vše připravit. I ten sebelepší nápad, myšlenka či krok v sobě může skrývat trhliny, které když si neuvědomíme, budeme nahraní.

Jen si představte, kolik energie vás zahrne, když vymyslíte něco dokonalého. Perfektně vymyšlený plán, který je ve vašich očích dokonalý. Občas to může být i risk. Trhlý nápad, představa či tvrdohlavost, že vše dopadne, jak jste si nalinkovali. Co se ovšem stane v okamžik, kdy vše zrealizujete, a až na místě zjistíte, že to nebude tak jednoduché? Panika? Stres? Beznaděj, že to nevyjde? Přesně. A co teprve zklamání. Chuť se vším seknout a zařadit se zpět do řad oveček, protože zrovna váš plán nevyšel.

To mohou být důležité okamžiky, na které je dobré se připravit. Jen si představte situaci, kdy se vám toto stalo. Co se vám v tu chvíli honilo hlavou? Ve většině případů samá negativa. Myšlenky typu „Co kdybych to udělala jinak? Možná kdybych se více připravila? Nebo kdybych si vše připravila dopředu?“ Mohlo vše dopadnout jinak. Vidíte se v tom? Nebojte se říci ano. Je to klasická reakce naší hlavy, když se nám zbortí „náš svět.“ Zapomeňte na „kdyby“. Žijeme přeci v přítomném okamžiku, ne v minulosti. Tu můžeme použít jen proto, abychom se z ní poučili.

Díky tomuto nevědomí negativ skončilo mnoho dobrých nápadů buď v koši, nebo v našich snech. To je přeci velká škoda. Pojďme se připravit na to, že negativa nás čekají a my se s nimi musíme umět poprat, pokud chceme být úspěšnými a zdárně dokončit naši cestu.

Negativa jsou a budou. Důležité je se umět s nimi poprat. Připustit si, že mohou přijít, ale také nemusí. Nic přeci není stoprocentní.

Není to tak dlouho, co dobře nedopadl můj dokonalý plán. Musím přiznat, že i v mojí hlavě se honilo po cestě domů spousty myšlenek. Všelijakých, pozitivních i negativních. Dávala jsem si dohromady, co se vlastně stalo. I to je velmi důležité. Jakmile si dáte všechny aspekty dohromady, zjistíte, co dál. Nemá smysl se babrat v tom, kdyby… I já jsem přemýšlela o svých krocích. Víte co mi z nich vyšlo? Že to nevzdám. Tvrdohlavost? Umíněnost? Ne, jen jsem si dala jedna a jedna dohromady.

JAKÝM ZPŮSOBEM  NACHÁZET SÍLU K POKRAČOVÁNÍ ZA TÍM, CO CHCEME?

Hodiny přípravy. Hodiny vyhledávání informací na internetu. Hodiny strávené v knížkách. Hodiny shánění informací z osobních zkušeností druhých. Hodiny poslouchání hudby…

Když jsem se na vše podívala z tohoto úhlu, byla jsem na sebe nejen pyšná, kolik přípravy mám za sebou, ale i nadšená ze své zodpovědnosti k mému nápadu. Díky tomuto rozebrání situace mi naskočilo jen jedno. Po tolika hodinách a mém úsilí to nesmím vzdát. Byla by to velká hloupost. Musím na to jít trochu jinak.

Co v této chvíli můžete pro sebe udělat? Myslet a uvědomovat si vše, co jste do této chvíle podnikly. Hlavně se neponořit do stavů úzkosti a koupat se v lítosti a ukřivděnosti. Dělá to spousty lidí. Vy ovšem nejste ovce. Jste to VY, kdo nápad vymyslel. VY jste trávili hodiny přípravou a VY si v tuto chvíli nesmíte k tělu připustit negativa. Tím si zajistíte důležitou věc a tou je naskočení vašeho mozku.

Jakmile překlenete tuto fázi, máte vyhráno. Můžete začít plánovat dál a hlavně se můžete krásně učit z minulosti. Co třeba konkrétně vypadlo mě? Vzít si k sobě zkušené bardy. Informovat lidi, který se celá záležitost může týkat. Sesbírat si více názorů. Pozor, ne k ovlivnění, ale k narovnání nové cesty. Je to určitá forma přípravy. Rozhodnutí je stejně na vás, ale pokud vám zkušení mohou dát svůj názor, postup či myšlenku, byla by škoda jí odmítnout.

NECHTĚJME VŠECHNO HNED, ČAS NÁM DÁ ODPOVĚDI A MÁ MNOHO VÝHOD

Může se i stát, že časový horizont se prodlouží. Nebude to teď hned na počkání. To nevadí. O to lepší může být příprava a kroky, které budete podnikat. Nové informace, ke kterým se můžete dostat. Upravit i na sobě konkrétně věci, které by vám mohly pomoci posunout se dále. I čas, byť je delší, vám bude hrát do karet. I vaše myšlení bude lépe připravené a to nemluvím o sebevědomí, které roste, jakmile je vaše vědomí silnější a silnější.

Přiznávám, že jsem byla nadšená. Únavu a chvilkové zklamání vystřídaly nové nápady a myšlenky. I když mi padají oči únavou a ruce neběhají po klávesnici tak, jak bych si představovala, přesně vím, jaké budou moje další kroky. A nejsou jen v hlavě. V tuto chvíli jsou již na papíře, abych nevynechala nic, na co jsem si při rozboru přišla.

Ano, další důležitá věc. Zapisujte si vše na papír, do telefonu, kamkoliv, kam víte, že se podíváte a odškrtnete si je, jakmile budou hotové. Užívejte si nový příval energie, který se dostaví jen, co vaše hlava zase naskočí. Plánujte, krokujte. Hlavně neseďte doma nebo na kávičce se svými kamarády, kde se budete rýpat v negativech. Žijte a tvořte. I to vám pomůže se naučit či zdokonalit v pozitivním myšlení.


Teď už víte, jak jsem na tom já. Co podniknete vy? Zůstanete sedět v koutě nebo si vše rozeberete a půjdete dál? Chcete opravdu uskutečnit váš cíl? Projít úspěšně vaší cestu? Sami jste si ho vymysleli. Sami jste si ho naplánovali a sami jste se na cestu vydali. Tak žádné vzdávání. Okamžitě nahodit mozek a jde se dál. Přeci nechcete být jednou ovcí ze stáda.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center