fbpx

2 dubna

Ještě nejsem úspěšný

0  comments

Není tomu dlouho, co jsem vedl interesantní rozhovor s člověkem, který mi v jedné vteřině změnil život. Samozřejmě k lepšímu.

Sdělil jsem mu svou vizi a svůj plán. Zeptal se mě, co pro to dělám. A v ten moment mě to trklo. Odpověděl jsem prosbou, jestli by nemohl chvíli vydržet, vytáhl jsem si svůj deník, obyčejnou tužku, a začal psát.

O čem jsem začal psát, není podstatné. Podstatné je, jaká myšlenka z toho vyplývá.

Spousta lidí měří úspěch majetkem. Přiznávám, že z mé strany to kdysi bylo naprosto stejné. Pak jsem ale v zahraničí narazil na muže, cestovatele, který mi ukázal, že úspěšný život se dá měřit i jinak.

Jmenuje se Tomáš a dodnes je mým dobrým přítelem. Hned jsem si přivlastnil tuto myšlenku:

Nejde o to, kolik máš peněz, nebo jak velký a moderní máš dům, jaké auto sis pořídil a tak dále. Jde o to, co máš v sobě.

Cítím dodnes, že jdu tím správným směrem. Cítím to proto, protože dělám věci, které mě vnitřně naplňují pozitivní energií. Miluji anglický jazyk, sport, tvoření textů, četbu knih, hudbu a pomáhání lidem. Chci se stát v zahraničí velkým člověkem a vést k úspěchu i druhé, založit pevnou rodinu a být zdravý. Kostky jsou vrženy. Nemám na kontě sto tisíc, ale vím, proč tu jsem, a že chci svůj život naplnit štěstím.

O to přeci primárně jde. Hledat ve svém životě šťastné momenty, hledat sám sebe, jednou nahoře, jednou dole, stanovit si velké cíle a bojovat o ně. Každý z nás má v sobě nějaké kouzlo, každý má v sobě ukrytý talent, který musí hledat a rozvíjet ho. Věřím, že každý člověk má zajisté nějaké zvláštní místo na tomto světě. Jde o to, zda-li ho doopravdy touží najít a jestli pro to hodlá udělá maximum. Jediný člověk, který může to místo najít, jsme my sami. Není to kamarád nebo otec.

Když vás nikdo nevidí a vy tvrdě pracujete na sobě a na své budoucnosti, co cítíte? Doopravdy se obklopujete těmi správnými lidmi? Opravdu svůj volný čas vyplňujete záležitostmi, které ve vás skutečně roznítí plamen spokojenosti? Přemýšlíte o svých cílech emotivně? Převzali jste odpovědnost za svůj život?

Jak byste popsali sami sebe za deset let? Kde přesně jste? Co děláte? Kde žijete? Čím jezdíte? A jak vypadá váš typický den? Jaké vztahy máte se svou nynější rodinou a s tou budoucí? Jaká jste osobnost? Čím pomáháte ostatním?

Podívejte se na svůj život za deset let a dokonale si ho představte. Do největšího detailu ho popište a zeptejte se sami sebe, jestli vás to, co děláte, doopravdy žene kupředu, popřípadě co nyní můžete změnit, abyste se do toho cíle dostali.

Jsem moc mladý na to, abych mohl tvrdit, že úspěch není o penězích. Ale nikdo mi nemůže tvrdit, že úspěch není o vnitřním pocitu štěstí. Těžko říct, jestli jsem například tvorbou textů objevil svůj talent, ale určitě jsem objevil neuvěřitelnou flow, které mi psaní přináší.


Zkuste si ještě dnes vzít papír a tužku. Začněte psát, jak vypadá vaše bytí za deset let. Sepište si, co pro to můžete v nynější době udělat, co můžete změnit a co vylepšit. Tato akce se rozhodně vyplatí a věřte, že pokud budete takto své myšlenky pravidelně opisovat, zaryjí se vám do podvědomí a vy tím pádem budete daleko více motivováni k činu.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center