fbpx

2 dubna

Je mi dávno přes třicet a miluju pohádky. No a co!?

0  comments

Vyprávěj a sni. Proč?

Je mi dávno přes třicet a miluju pohádky. No a co!?

Proč právě pohádky? Protože pohádkový svět může být mostem mezi světem dětí a světem dospělých, mezi světem mladých a těmi „za zenitem“, jak by řekl teenager. Může být pomocníkem v pochopení světa, který si my dospělí sníme a světa, do kterého oni teprve rostou. Pohádkový svět přináší důvěru a víru v pozitivní budoucnost, která je pro nás všechny důležitá, přináší příklady ve vytrvalosti, v překonávání překážek, přináší smysl a řád. A to je to, co nám dospělým často chybí.

Kouzlo pohádek a příběhů se dá i do všedních okamžiků. Třeba při pohledu na třpytivou, sněhovou peřinu, osvětlenou křišťálovým svitem měsíce, a v tenhle okamžik, svým dětem nebo partnerům pošeptáme, že přesně takhle to vypadá v pohádce, o které jim večer budeme vyprávět.

A právě v dnešní uspěchané, vystresované, agresivní a přetechnizované době se těším na čas Vánoc, pohádkový čas, kdy se ráda nechám unášet fantazií příběhů a cestuji v říši pohádek. A to samé předávám dál. Protože vím, že přes příběhy a pohádky se k nám dostává odkaz. Odkaz s ideály, poučení i duševní bohatství. Přirozeně se tak učíme určitému způsobu uvažování, dostává se nám průprava k postojům a morálce.

Vyprávění a pohádky mají své nenapodobitelné kouzlo a dovoluje i nám dospělým prožívat své příběhy se svými sny a hrdiny, které přenášíme ze světa dospělých zpět do světa dětí. A právě v tenhle moment vykreslujeme nádhernou historii okamžiků tím, že prožíváme stejné příběhy s těmi nejbližšími a my dospělí se stáváme lidštějšími. A co je důležité! Není nutné mít děti proto, abychom vystoupili z našeho uzavřeného kruhu racionality, kde je jen bílá a černá a dovolili si ten luxus vstoupit do světa příběhů a fantazie s barvou duhy, s otevřenou myslí pro věci nové až pohádkové. A kdy jindy je ten správný čas pro snění, než právě teď?

Zkusme snít ve velkém! Sni až za hranici pohádkové fantazie a mohou se dít magické věci!“


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center