fbpx

2 dubna

Jaký život chcete žít aneb vždy máte na výběr

0  comments

Jsou lidé, kteří vstoupí do našeho života a téměř současně z něj i zmizí. Jsou ale i tací, kteří zůstanou a zanechají v něm takovou stopu, že nás to navždy změní. Přitom nezáleží na tom, jak moc jsme moudří, jakým talentem jsme obdařeni, jaké máme dovednosti nebo kde jsme se narodili.

To, co do značné míry ovlivňuje průběh naší životní cesty, záleží na lidech, kterými se obklopujeme a s nimiž trávíme nejvíce času.

Jsme průměrem pěti lidí, se kterými přicházíme nejčastěji do kontaktu. – Jim Rohn, americký lektor posledních desetiletí

Možná si to ani neuvědomujete, ale lidé, se kterými trávíme nejvíce času, mají opravdu vliv na náš celkový život. Těmito lidmi jsou ovlivňovány naše postoje, názory, cíle nebo životní styly. To co dosáhneme a jak úspěšnými se staneme, závisí z velké části i na těchto lidech.

Na druhé straně zde hraje roli i síla naší osobnosti, svébytnosti a sebejistoty. Právě tyto vlastnosti poukazují na to, do jaké míry se necháme ovlivnit a strhávat jinými lidmi.

Zamyslete se. S kým trávíte nejvíce času? Kdo vás obklopuje nebo s kým se nejčastěji setkáváte? Jsou to lidé, kteří vás pohánějí k pokroku nebo naopak ti, kteří pro vás představují „brzdy“?

Lidé jsou buď kotvy, nebo motory. Musíte se zbavit kotev a zůstat s motory, protože motory někam směřují a je s nimi větší zábava. Kotvy vás pouze stáhnout ke dnu. – Robert Wyland

život 2

Na cestě za lepšími výsledky a životem je žádoucí obklopovat se pozitivními, optimistickými a „živými“ lidmi.

Zaměřujte svou přítomnost na ty, kteří vás podporují a inspirují. Tito lidé vás budou neustále obohacovat něčím novým a nepoznaným. Dokáží upřímně poradit a pomoci při budování vaší osobnosti a pomoci vám tak získat to po čem toužíte. Umí vykouzlit úsměv za všech okolností. Na světě je takovýchto lidí málo a proto pokud je najdete, chraňte si je jako poklad.

Možná si někteří z vás řeknou, že takové lidi ve svém okolí nemáte. Na tom přece nezáleží, prostě si je vytvořte. Náš život není složitý, pouze my si ho ve většině případů komplikujeme a stěžujeme. Naučte se být strůjcem svého štěstí. Vytvořte si vlastní cesty, které vás k němu dovedou. Existuje mnoho lidí, kteří se stali úspěšnými a bohatými téměř z ničeho. Vybudovali velké společnosti a žijí zdravým životem.

Žijeme přeci v době, která vám o těchto osobnostech nabízí nespočetné množství informací. Inspirujte se nimi – čtěte jejich rozhovory, knihy, články nebo navštivte semináře, na kterých přednášejí. Zjistěte, jak myslí a uvažují.

Uvidíte, že do vašeho života postupně začnou přicházet přesně takoví lidé, které chcete mít okolo sebe. Ovšem i vy pro to musíte něco udělat.

Eliminujte lidi, kteří pro vás nevytvářejí žádnou přidanou hodnotu.

život 3

V každodenním životě se často setkáváme s lidmi, se kterými nám není nejlépe. Nicméně setkávat se s nimi je pro nás nutností. Jsou to lidé, kteří vás znervózňují nebo psychicky vyčerpávají svým negativním postojem k životu. Patří jim prvenství v obviňování celého světa za všechny negativní události, které je potkaly. Přitom jediné co opravdu dokáží, je odebrat vaši energii.

Zbavit se těchto lidí není jednoduché a někdy to ani nejde, ale nedovolte, aby vám určovali, jak se budete cítit vy. Vyhýbejte se proto citovým poutům, emocím a důvěrným rozhovorům s takovými osobami. Snažte se s nimi trávit, co nejméně času. Jediná možnost, jak těmto lidem pomoci je, že vy sami jim ukážete „zrcadlo“. Zrcadlo toho, jak se k vám chovají ostatní a jakou společnost vyhledáváte. Zkuste být tedy milí i k těm kteří vás nenávidí a podkopávají vám kolena. Buďte jim prostě příkladem.

Nevytvářejte si žádné neužitečné známosti. Klidně buďte sobečtí, pokud jde o lidi, se kterými budete pracovat a trávit volný čas. – Baron De Rotschild

Možná nemůžete vyměnit rodiče, příbuzné, partnera či jiné lidi, se kterými musíte trávit svůj čas. Ovšem nic vám nebrání v tom, vyměnit jiný okruh lidí. Okruh, který vyměnit můžete. Zní to možná tvrdě, ale toto je jeden ze způsobů, který vás nastaví a dovede přesně tam, kam směřujete.

Pokud má člověk určité cíle, ví o svých hodnotách a snaží se podle nich žít, dokáže přehodnotit všechna rozhodnutí.

A co vy, v jaké společnosti chcete trávit svůj čas?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center