fbpx

2 dubna

Jakub Kotek – moderátor, kterého baví bourat předsudky

0  comments

Když jsem se vydávala na tento rozhovor, vůbec jsem netušila, co mě čeká. Při cestě mi přišla sms s tím, že se sejdeme na jiném místě, než bylo domluveno. OK, v pohodě a proč ne. Když jsem ovšem zaparkovala, tak mi došlo, že než se dostanu na určené místo, musím pokořit sama sebe a svůj strach z eskalátorů, které jsou v pražském metru. To bude prča, budu doufat, že to bude stát za to, běželo mi hlavou.

Musím přiznat, že toto setkání bylo zcela jiné než jakékoliv před tím a opravdu za to stálo. Naše hodina utekla, ani nevím jak. Takový příval energie jsem dlouho nezažila. I přes svůj strach z eskalátorů v pražském metru jsem ničeho nelitovala.

Vedle mě, seděl Jakub Kotek, který začal vyprávět. Nakousli jsme různá témata, zasmáli se spoustě věcem a oba jsme věděli, že to nebude klasický rozhovor typu: Jaká byla vaše cesta, co jste vše musel absolvovat apod.

Troufám si říci, že zdi kavárny Divadla Ypsilon toto nezažili. Hodina běžela a já jsem pro vás z té hodiny vyzobala opravdu to, co dělá Jakuba Kotka Jakubem Kotkem.

„Hodně záleží na tom, co chcete vlastně dělat.“

IMG_5472_33

Jakub Kotek měl v tomto jasno. Moderování bylo tou pravou volbou. Ač se to nezdá a tento rozhovor byl opravdu jiný. Nebudu vám tu psát o klasické cestě za slávou a úspěchem. Tahle cesta je trochu jiná. Každý z nás musel nějak začít, něco se naučit a něco absolvovat. To je u každého stejné. Na začátku bylo rozhodnutí, které vás nasměruje a vy už pak jen kráčíte.

Zaměříme se spíš na to, jak si udržet elán a nasazení. Když ke všemu přidáte energii, nadhled a zábavu, bude to hned o něčem jiném. I proto vám přináším rozhovor s Jakubem. On je přesný příklad toho, jak toto vše lze propojit. Vezměte si klasické moderátory, které znáte. Už víte, co od nich můžete čekat. U Jakuba to v dobrém slova smyslu nevíte nikdy. Každý jeho vstup na Óčku je jiný. Je originální a vždy se snaží divákům přinést „něco“, co je jen a jen jeho. Sám říká, že vás to musí hlavně bavit, protože to je to nejdůležitější.

„Když víte, jak na se na vás lidi dívají a vnímají vás, máte vyhráno.“

Jakub tohle přesně ví a to je jeho velké plus. Nebudeme si nic nalhávat, přijde vám, že je mu 28 let? Asi těžko, že…? A to je přesně ono. To je to, s čím si musí Jakub hrát, aby přesvědčil při castinzích lidi, že není šampónek, který neumí mluvit a hraje jen na to, že má krásnou tvářičku. Ví, co si o něm lidi mohou myslet a  docela ho baví bourat ty předsudky.

„Cítím se v nitru spíš jako pankáč, který miluje improvizaci, ale i přesto věnuji hodně času přípravě a plánování.“

Kde ho dnes můžete vidět?

Moderuje pořad na Óčku, kde se setkává s různými hvězdami našeho showbyznysu. Vymýšlí jednotlivé vstupy, aby nebyly „suché“ a diváka zaujaly a především ho můžete vídat při moderování pro největší taneční organizaci v České republice Czech Dance Organization, celou jejich jarní tour Czech Dance Masters, kterou moderuje. Sami se můžete přesvědčit na jeho Instagramu.

Když jsem slyšela, jak přelétává z místa na místo, neustále šíří energii okolo sebe, tak mě samo sebou i napadlo: Kdy odpočívá?

Každý z nás potřebuje relax a klid, aby mohl fungovat dále. Při přejezdech z akce na akci toho sice moc nenaspí, cca tak 3 hodinky. Co ho zaručeně dobije, jsou právě ti lidé, pro které svou práci dělá. Oči těch holčiček, které čekají, až je právě Jakub přizve na taneční parket, aby mohly ukázat, co v nich je. Není to jen klasické přivítání.

„Když vidím, že klub, který přivolám, tu nemá arzenál fanoušků, tak vše zastavím a vyhecuji diváky, aby je přivítali pořádně. Každý z nich si zaslouží podporu.“

Sama za sebe musím říci, že tohle opravdu není standart. Soutěží jsem sjezdila hodně a takovýhle přístup se jen tak nevidí. Pro někoho to nemusí být důležité, ale věřte, že pro soutěžní tým ano. Potřebuje podporu a uznání. To je další věc, ve které vyniká.

EMCO Dance Life Tour 2014

Óčko = hudební pořad, taneční soutěže = tanec. Proč je mu tato oblast tak blízká?

Od dětství se věnoval tanci. Holky po tom šílely a Jakub zjistil, že je to dobrý tahák na ně. Nikdy neseděl někde v koutku a to, že oplývá částečným exhibicionismem, nikoho nepřekvapí. Bez toho by nemohl být moderátorem. Hudba a tanec ho provází prakticky neustále.

Umí si udělat srandu i sám ze sebe, což můžete vidět třeba na tradičním KM plese, který pořádá se svými kamarády. Společně vystupovali na tanečních soutěžích pod názvem Křečkovi muži. Získali několik ocenění a věřte, že to nebylo kvůli pravidelným tréninkům, ale kvůli nadsázce, elánu a nadšení, bez kterého by to nešlo.

Jak se vidí sám Jakub?

Jsem lempl na ruce, takže se vlastně musím živit pusou, napište radši mluvením (smích). Budu radši trapnej než nudnej. Chci být ta kvalita a jistota, která umí zároveň totálně překvapit. Což se mu povedlo už v 21 ti letech, kdy moderoval Snídani s Novou s Kristýnou Kociánovou. Nechci být jen ta sympatická dětská tvářička, ale zároveň si uvědomuju, s čím bych měl pracovat a co je můj prodejní arktikl.

Beru se hodně s nadhledem, protože se nikdy nezavděčíte všem, takže proč se tím trápit (smích). Výhoda je, že já se nemusím moc přetvařovat, já mám lidi rád a jsem zvědavej. Miluju nadsázku – baví mě bejt někdy ten supersebevědomej alfasamec a jindy se zase pořád urážím, takže bych se sám se sebou skoro nebavil.

Jaké je tedy poselství?

Buďte sami sebou. Věřte ve váš sen a sami v sebe. Uvědomte si, jak vás vidí ostatní. To jsou vaše nejcennější zbraně. Samo sebou musíte pečovat i o sebe a o vaši schránku a dopředu se připravte na to, že spoustu věcí budete muset odbourat. Jinak to opravdu nejde. Buď to chcete dělat, nebo ne. A pokud ano, dokážete se vzdát i věcí, o kterých třeba dnes tvrdíte, že byste se jich nikdy nevzdali. Ale tohle všechno je jen teorie, pokud prostě někde nedostanete šanci.

Jak už bylo psáno, Jakuba můžete vidět na hudební stanici Óčko nebo při moderování různých akcí, mezi které třeba patří i taneční soutěž CDO. Určitě nezapomeňte Jakuba sledovat na Instagramu, Facebooku a pokud už teď přemýšlíte o tom, že potřebujete super moderátora, tak ho koukejte kontaktovat, protože takovou show jste ještě nezažili.

IF1A4647333


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center