fbpx

2 dubna

Jaká je skutečná důležitost volného času?

0  comments

Říká se, že práce, kterou se budeme po škole živit, by nás měla bavit. Především když se budeme hodně učit. Je to ale pravda?

Nejednou si jeden z nás určitě ve škole položil otázku: K čemu mi to je? Jako příklad bych mohla uvést komplexní čísla v matematice, kdy jsem se dokonce učitelky zeptala a odpověď byla: Procvičuje ti to mozek. Já se ale ptám: Není jiný a vhodnější, využitelnější pro praxi způsob procvičování mozku? K čemu mi toto zrovna je? Přesně toto? Většina z nás matematiku studovat nebude.

Nic bych proti nesmyslnému učení neměla, kdybychom měli neomezené množství času. Bohužel doba, než si budeme muset vybrat další vzdělání, je vždy krátká. Mnohdy své volby později litujeme. A vše tkví dle mého pouze v jednom – nemáme dostatek volného času zjistit, co nás baví, jelikož ho musíme věnovat škole a její mnohdy zbytečně detailní látce.

Právě volný čas je totiž to, co nás baví. Ve volném čase děláme to, co chceme. To, do čeho nás nikdo nemusí nutit. Nejeden slavný youtuber si zajistil peníze pomocí videí, která natáčel a stříhal ve volném čase. Nejeden fotograf začal tak, že ve svém volném čase začal fotit a postupně se propracoval třeba až na žádaného svatebního fotografa. Nejeden biolog začal tak, že doma zkoumal různé části živočichů nebo rostlin pod mikroskopem a později vystudoval vysokou školu s tímto zaměřením.

Od klasických lidí je dělí to, že si našli čas, dostatek času věnovat se svému koníčku. A pochopili, že škola není pro šťastnou budoucnost vše. Samotná škola nestačí. Když se následně dostavily pozitivní výsledky (po někdy i dlouhém těžkém začátku) motivovalo je to se ještě zlepšit. Postupně se tak dostali na úroveň, kdy se z koníčku stala výdělečná práce.

Proto by si měl každý uvědomit, jak chce opravdu využít svůj čas. Volný čas je důležitější než škola, když se správně využije. Každý by se měl ve svém vlastním zájmu soustředit na to, co ho baví – a hlavně to zjistit. Není totiž nic horšího než studovat něco, co vás nebaví. Následně pak dělat práci, co vás nebaví. Nikdy v tom nebudete dobří a nebudete se přitom ani cítit šťastně.


Nevíte jak začít realizovat své sny nebo jak nastartovat správným směrem své podnikání? Právě této oblasti a problematice se věnuje nové v pořadí již 5. vydání magazínu Světa úspěšných, ve kterém najdete mnoho inspirativních a motivujících článků a rozhovorů s úspěšnými osobnostmi z české i slovenské scény. Magazín vám pomůže vystartovat směrem vpřed a udělat ten nejdůležitější první krok – ZAČÍT. Vše podstatné, co naleznete v tomto čísle magazínu se dočtete ZDE.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center