fbpx

4 listopadu

Jak zvládnout přelom ročního období a zůstat aktivní?

Známe to všichni. S příchodem podzimu nás pomalu opouští energie, kterou jsme přes léto nabírali z dlouhých a hlavně slunečných dní. To ale neznamená, že kvůli brzkým večerům a chladným ránům teď uložíme naši aktivitu k zimnímu spánku. Naopak, přichází ta nejlepší doba pořádně se nadechnout a nechat volnost své kreativitě.

Obklopme se pozitivními lidmi

Ve dnech, kdy už nemůžeme čerpat energii ze sluníčka je nejlepším zdrojem pozitivní člověk. Ruku na srdce, kdo nám vždy zvedne náladu už jen když ho vidíme? Kdo nás dokáže rozesmát, i když nám není zrovna hej? Ano, je to člověk, který nás umí podpořit, ukázat nám to hezké, i když si myslíme, že se nám boří svět. Člověk, který nám připomene naší hodnotu v době, kdy jsme vůči sobě slepí.
Nečekejme. Prostě zvedněme telefon a domluvme si třeba společný oběd nebo kávu. Svět bude hned veselejší, když budeme mít s kým ho sdílet. Napadá Tě někdo?

Věnujme čas sobě

I profesionální sportovec se nachází v tzv. mezisezóně, kdy si dopřeje správnou a dostatečnou regeneraci, zhodnotí své úspěchy, ale také už plánuje přípravu na období nadcházející. To samé platí i pro nás. Nebojme se odpočinout si, spát s čistým svědomím klidně i o pár hodin déle, zajít si na wellness, do sauny či na procházku. Nechme o sebe pečovat. Navštivme kadeřníka, dopřejme si uvolňující masáž… Vynesme zbytečné odpadky z hlavy, abychom měli místo na nové kreativní nápady. Ale především, věnujme čas vlastní sebereflexi a následnému plánovaní na další období.

Akce

Máme čas, ale nechce se nám. Problém většiny lidí. Prokrastinace tady je a vždy bude, záleží jen, jak se s ní popereme. Jak tedy nejlépe vyvolat aktivitu? No přece samotnou aktivitou! Říká se, že roztlačit lokomotivu je to nejtěžší, ale jakmile nabere rychlost, jede už sama. A my nejsme výjimkou. Pojďme udělat ten první krok. Zvednout se z postele, nazout tenisky a nebo jen vypnout sociální sítě a soustředit se na to, co udělat musíme a hlavně chceme.

To, že se nám změnily podmínky, ať už klimatické či osobní, neznamená, že se máme všeho vzdát. Naopak, změňme přístup, ale ne konečnou destinaci.

Každé roční období má svůj důvod a je důležité pro udržení rovnováhy, mysleme na to.

 


Tags

aktivita, čas pro sebe, rovnováha, změna


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center