fbpx

2 dubna

Jak získat pokoru a dobrý přístup k práci?

0  comments

Díky sportu se bavíme, hýbeme, dokážeme odreagovat. Říká se „sportem ku zdraví“, a to nejen k tomu fyzickému, ale i profesnímu. Jaký vliv na profesní zdraví může mít sport? Sotva jsem se jako dítě naučil chodit, hned mě to táhlo ke sportu a od svých 4 let jsem byl členem sportovních týmů. Avšak není to tak dlouho, co jsem si teprve začal uvědomovat, jaký vliv moje sportovní dětství, mládí i současnost má na přístup, nasazení a pokoru k práci. A já jsem hrdý a vášnivý sportovec.

Začněme u úcty k trenérovi a kapitánovi. Právě oni jsou TOP persony, které je třeba s úctou respektovat, plnit jejich pokyny. Právě oni byli vybráni na tyto posty a mají za úkol nás řídit, usměrňovat, poradit a pomoci nám. Další prvek z kolektivního sportu lze mapovat k úctě mladších hráčů ke svým starším spoluhráčům – „harcovníkům“. Pití do flašek opravdu nebudou připravovat ti starší (oni pití dělali dříve také).

Další přínosná vlastnost díky sportu je, že máte povinnosti a závazky – chodit na tréninky, chodit včas na tréninky, na trénincích makat na plný plyn. Váš tréninkový přístup se projeví v zápasech. Zápasy zase trénují vaši psychiku, konkrétně diváci, rozhodčí, hra pod tlakem. Velkým přínosem zápasů jsou získané zkušenosti i zážitky.

27

Sport jako nejlepší škola komunikace a chování. Zjistíte, kdy je potřeba říct: „Byl to tvůj gól, ale nevadí, to napravíš a jedeme dál!“ Naproti tomu, kdy je potřeba udělat dusno v kabině. Sportovní návyky vás naučí brát si s sebou celou výzbroj a výstroj. Hokejista bez bruslí nepodá na zápase žádný výkon, stejně jako třeba manažer bez prezentace u zákazníka. Tudíž by byla velká škoda si porážku připravit sami už před samotným zápasem v hokeji či u zákazníka. Bránit si gólmana jako svého nedotknutelného strážce branky, znamená nebát se důrazu, když se někdo dotkne našeho velmi důležitého článku týmu.

A j názorový poznatek – sportovci jsou většinou féroví lidé, jednají na rovinu. Sport mi (a určitě i vám) přinesl a přináší spoustu přátel a kamarádů.

Není dobré si dávat jen jeden osobní cíl. Cíl ve sportu je další cíl po tom pracovním. Uběhnout maratón, vyhrát se svým týmem ligu atp. Sport vás udržuje v kondici, díky které v práci zvládáte své náročné programy, stres, tlak, neusínáte, dokážete být nad věcí atd. Není náhoda, že úspěšní lidé ve své práci jsou na tom dobře i fyzicky. Touha po vítězství a úspěchu se přenáší ze sportoviště do práce a opačným směrem.

Moje rada – veďte své děti, příbuzné, kamarády, kolegy a další ke sportu jak jen nejdřív to jde. Sport je přímo dokonalá průprava k tomu, jak být silnějším a odolnějším člověkem.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center