fbpx

2 dubna

Jak využít Feng Shui v podnikání?

0  comments

Každý podnikatel se snaží a dělá všechno pro to, aby jeho podnikání kvetlo a prospívalo. Věděli jste, že díky takovým věcem, jako je správně umístěná židle a ostatní nábytek, pořádek na stole, vhodně zvolené obrazy… dokážete vytvořit příhodnější pracovní prostředí nejen pro vás, ale i pro vaše zaměstnance?

Prostor má vliv na kreativitu, produktivitu, dobrou náladu, vaši energii, zkrátka PROSTOR nás ovlivňuje více, než si myslíme. Nepotřebujete k tomu žádné velké investice a zvládnete to rychle. A k tomu vám pomohou principy Feng Shui.

Co to vlastně je Feng Shui?

Je to nauka o správném nastavení prostoru, ale nejenom prostoru.  Prvky Feng Shui a moderního designu dokáží ovlivnit náladu, energii a úspěšnost místnosti tak, že dochází k harmonii, pocitu štěstí nebo očekávaným úspěchům. Pokud pracujete v příjemném prostředí, tak jste i kreativnější, úspěšnější a tvořivější.  Pokud máte vhodné prostředí a prostor, dokážete realizovat své cíle a sny. Dokážete využívat příležitosti a zvyšovat ziskovost.

Využít principy Feng Shui můžete ve VŠECH TYPECH kanceláří. Jde o to správně si nastavit pracovní místo. Pokud člověk nastupuje na novou pozici nebo do nového zaměstnání, je dobré si ověřit, kde bude jeho pracovní místo, jaký bude mít stůl a židli. „Špatné“ pracovní místo může člověka vyčerpávat, bude unavený a nespokojený, ač náplň práce může být sebevíc zajímavá a dobře placená. Prostor nás ovlivňuje více, než si myslíme.

Související článek: Kdy čistit stůl a kdy nechat věci nazrát?

Nejvíce jsou vyčerpaní lidé, kteří pracují v blízkosti toalet, recepcí nebo zády ke dveřím. Nebo třeba nemají dobrou židli, nemají tak za sebou oporu, nemají se o co opřít. I tato maličkost může mít vliv na jejich pracovní výkon.

10 doporučení pro kancelář, kde se vám bude dobře pracovat

1. Mějte při sezení u pracovního stolu pohodlnou pracovní židli, nejlépe s velkou opěrkou zad.

2. Neseďte do prostoru zády, hlavně ne zády ke dveřím. Za zády mějte nejlépe pevnou oporu – zeď.

3. Seďte tak, abyste viděli pohodlně na dveře, protože příležitosti chodí dveřmi. Pokud máte pracovní stůl přímo proti vstupním dveřím, tak máte prostor, kterému se říká tzv. diktátorská kancelář, kde zaměstnanci firmy při vstupu do kanceláře postojem před šéfem budou ve stresu.

4. Na stěnu za zády zavěste obraz podpory a stability (hora, les, diplomy, ocenění). Symboliku toho, o co se můžete opřít (stromy, skála, vaše znalosti a dovednosti). Co je za vámi, je vaše minulost.

5. Na stěnu před váš pracovní stůl zavěste obraz vaší cesty, kariéry a úspěchu (maják s ptáky, vodopád, jezero, řeka, klidné moře, akvárium). Co je před vámi, je cesta, budoucnost.

6. Voda patří k číslu 1 = kariéra a rychlý start v podnikání. Podpořte si rychlost v práci. Můžeme do prostoru dát obraz, akvárium, fontánu…

7. Energie (pracovní výkonnost) k nám přichází dveřmi a oknem, je všude a můžeme ji rozproudit, nebo oslabit. Do okna zavěste křišťál.

8. Na zadní levý roh stolu umístěte rostlinu, nejlépe bambus ve váze s vodou a kameny. Podpoříte tak rychlý růst (bambus), stabilitu (kameny), voda (živel, bez kterého nemůžeme žít, podporuje také obchod). Je třeba vodu a kameny udržovat čisté. Čistá voda přináší prosperitu a špinavá stagnaci.

9. Udržujte pořádek na pracovním stole. Lépe se vám každý den bude začínat u čistého stolu. Moc papírků a zápisků tíží mozek. Po vyřízení papírky vyhazujte.

10. Pokud máte trezor v práci, je vhodné jeho umístění na jihovýchodě (pokud to jde) = strana BOHATSTVÍ.


 

Článek byl napsán ve spolupráci s Olgou Buškovou – specialistkou na harmonický prostor. Ukázky realizace interiérů a kanceláří můžete najít zde a obrazy pro váš domov nebo kancelář zde.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center