fbpx

2 dubna

Jak správnými argumenty porazíte kohokoliv. Těchto 5 dovedností vám k tomu pomůže

0  comments

Člověk je do té míry živý, jak dokáže komunikovat. To bychom si měli uvědomovat a být na to co nejlépe připraveni. Dnešní doba totiž není žádný „čajíček“, to víme. Denně argumentujeme svým protistranám, ať už mají jakékoliv záměry či povahy. Nikdo by nás neměl svým jednáním rozhodit ani ošálit, natož ohrozit naše zdraví.

Každý rozhovor by měl končit výsledkem win-win, tedy oboustrannou výhrou a spokojeností. Jak toho docílit v rozhovoru „face to face“? To prozrazuje 5 níže uvedených dovedností.

1. Vědět, kdo je kdo

Využijte každou příležitost před schůzkou pro přípravu k získání informací a přehledu o protistraně. Ta vaši přípravu ocení a vy se jí tak dostáváte blíže k tělu a zaujmete. Při prvním setkání tímto dokážete úspěšně „prolomit ledy“ a snižujete šanci na to, že by vás něco zaskočilo.

2. Vnímat

Nestačí se jen ptát, ale i poslouchat odpovědi. Nechte protistranu dokončit větu, teprve poté reagujte. Díky tomu přizpůsobíte svou taktiku situaci. Pozornost je soustředěný zájem, díky kterému se stáváme atraktivní a silnou osobností. Poté se nám rozpovídá každý sám. Je dokázáno, že lidé raději povídají, než poslouchají. A my tím získáváme více a více informací a dokonce i upřímnější a pravdivější fakta. Udržujte přitom oční kontakt. A dám vám tip, na který často zapomínáme: vnímejte své blízké a kolegy.

3. Správně improvizovat

Pohovor či obchodní schůzku začněte tím, čeho si všimnete. Visí v kanceláři hostitele hokejový dres? Povězte o tom, jak jste hrál hokej nebo že ho sledujete. Nejděte rovnou „na věc“, tak obchod většinou neuzavřete. Otupte počáteční nervozitu a nedůvěru. Odvést pozornost na začátku i v průběhu náročných jednání je velmi dovedná technika. Využijte svoji chytrost a třeba i to, že vás „osvítí duch svatý“. Odzbrojující odpověď a chuť ve správnou chvíli zariskovat vám pomůže úderně zahnat soupeře do kouta.

4. Mít sebevědomí

Když si zdravě věříte a jdete si systematicky za svým cílem, tak ho dosáhnete. Dokážete se obětovat pro to, co chcete. Víte, že se to obrátí ve váš prospěch. Nebojíte se mluvit, protože se dokážete domluvit. Nesmíte se bát být defenzivní, natož „uťápnutý“. Protistrana by toho agresivně využila. Nervozita je lidská, vy však strach z neúspěchu dokážete přetavit v sebevědomé vystupování. Proměníte tak své šance jako útočníci, kteří dávají góly i těm nejlepším obráncům a brankářům.

5. Mít úroveň

Vím, že je opravdu těžké zachovat chladnou hlavu v nepříjemných rozhovorech s nepříjemnými lidmi, ale pokud zatnete zuby, máte více našlápnuto k úspěchu. Nesnižujte úroveň své hry, vyplatí se vám čelit čemukoliv bez ucukávání. Máte svoje hodnoty. Buďte sami sebou, nenechte si narušit svoji osobitost.

Vybudovat si pověst trvá dvacet let, zničit ji pouhých pět minut. Pokud se nad tím zamyslíte, budete dělat věci jinak. Warren Buffett

 


 

Mějte své priority a cíle, od kterých se budete odrážet ve svém jednání. Život je prostě boj, tak se k němu postavte čelem – ne že „hodíte flintu do žita“, pokud se vám do cesty postaví nějaká překážka. I v těch nejtěžších chvílích si dopřejte ten luxus rozhodnout se jen podle sebe tím, že budete komunikovat, argumentovat a konat podle své hlavy a srdce. Komunikace je klíč života, tak s ním zamykejte nepříjemné dveře a odemykejte ty příjemné. Budete šťastní.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center