fbpx

2 dubna

Jak správně chápat řetězec rozhodnutí?

0  comments

To, jak tento svět vypadá, je důsledkem rozhodnutí  všech, kteří kdy na této planetě žili.“

Každou sekundu nastanou rozhodnutí, která byla ovlivněna těmi předcházejícími  a která řetězově ovlivňují další a další a tvoří tak to, čemu říkáme tento svět. Je to něco, co nemůžeme zastavit, stopnout, přetočit, pouze se toho můžeme účastnit.

Každý máme možnost zasahovat do tohoto světa a každý to také děláme. Jen někdo více a někdo méně. Míru, kterou zasáhneme do tohoto světa, si určujeme my sami odhodláním a odvahou. Ne nadarmo se říká: „Odvážnému štěstí přeje.“ Jde pouze o to nebát se projevit, nebát se dělat to, co my sami chceme.

Mnohdy si někteří říkáme, jaké by to bylo, kdybychom se rozhodli jinak. Litujeme svých rozhodnutí, chtěli bychom je změnit. Přitom kdybychom byli v té samé situaci v tu samou chvíli, rozhodneme se stejně. Jelikož v tu chvíli jsme viděli situaci z určitého úhlu. To, že ji teď vnímáte jinak, je proto, jelikož od té doby jsme si prošli situacemi, ze kterých jsme se něco naučili.

Proto je také scestné vyčítat si jakékoliv chyby, jelikož jsme v tu chvíli jednali, jak nejlépe jsme uměli. A navíc to nemusela být ani chyba. Nevidíme do toho velkého řetězce, který jsme ovlivnili tou údajnou chybou. Může se dokonce stát, že kdyby jí nebylo, ubíral by se náš život jiným, třeba i horším směrem. Protože, když už nic jiného, chyby nejsou špatné. Chyby nám dávají lekce, učí nás rozhodovat se v budoucnu lépe.

Přestaňme žít ve světě vyčítání a strachu z chyb. Přestaňme dávat energii do myšlenek, které jsou pouhými subjektivními domněnkami. A začněme si plnit své sny s vírou, že to opravdu dokážeme. Buďme těmi, kteří v řetězci rozhodnutí opravdu něco zanechají.


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož jsou důkazem jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, které je i tentokrát plné exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center