Proč se někdo narodí do chudé rodiny a proč někdo do bohaté? Proč se někdo narodil a vyrůstal v Americe, Evropě a někdo v Asii?
Nenalézt odpověďi na tyto otázky je v pořádku. Nezná je totiž nikdo. Alespoň ne hned. Teprve čas možná ukáže, proč tomu tak bylo.
Nevzdávám se přesvědčení, že vše má svůj důvod. Jakákoliv zkušenost, emoční situace v nás něco zanechá a něco nového vyvolá. Díky jediné situaci nebo jen pohledu na něco se spustí řetězec myšlenek a uvědomění. Postupně se můžou zformovat až v nápad a schopnost.
Díky tomu s kým a kde vyrůstáme, získáme určité dovednosti a nápady. Takové, které bychom jinde s někým jiným nezískali. Potkáme se s lidmi, které bychom jinde nestřetli. A právě díky tomu všemu můžeme rozjet podnikání, které bychom jinak nerozjeli nebo si najít práci, která by nás jinak ani nenapadla.
Existoval by Apple, kdyby Steve Jobs nežil v Kalifornii a nepotkal by tak přes svého kamaráda budoucího spoluzakladatele Steva Wozniaka? Existoval by Apple, kdyby Steve Jobs vyrůstal jinak – se svými pravými rodiči nebo adoptivní rodinou, kterou pro něj původně biologičtí rodiče chtěli?
A platí to i na děti, co mají bohaté rodiče? Dítě bohatých bude možná populární, avšak bez nápadu a schopností buď jeho firma zkrachuje, nebo bude tak tak přežívat. O takového člověka velký zájem nebude. Nikde není psáno, že dítě boháčů musí být úspěšné.
Proto bychom se neměli ptát, proč jsme, kde jsme, proč jsme vyrůstali zrovna tam a proč jsou naši rodiče takoví, ale měli bychom spíše uvažovat, co nám to vše dalo a jak toho využijeme.