fbpx

2 dubna

Jak si zvednout náladu na podzim? Barvami to jde

0  comments

Ubývá slunečních paprsků, teplota klesá a naopak přibývá srážek a větru. Ač si to nepřipouštíme, počasí má velký vliv na naši náladu a stejně tak na naši kreativitu, pracovní výkonnost a energii vůbec.

Dá se s tím něco dělat? Nebo musíme počkat až do jara?

Dá a to tak, že nejen do svého domova, ale především do šatníku pustíme i barvy. Všimněte si, že s chladnějším počasím se lidé halí do nevýrazných barev a na ulicích vídáte hlavně šedivou a černou.

Existuje i spousta vědeckých a psychologických studií, které zkoumají jaká barva na nás a hlavně na naše podvědomí působí.

Přitom barvami můžeme tolik věcí ovlivnit, např.:

Žlutá – většina lidí ji podvědomě vnímá velmi pozitivně, asociuje nám totiž slunce, teplo, dovolenou. Jejím nošení tedy můžu mít vliv na svou náladu a dobré rozpoložení.  Ve vztahu k okolí působí zase sympatičtěji a otevřeněji. Pokud vás tedy čeká nějaká méně příjemná návštěva, nebo naopak první setkání, kde chcete udělat dobrý dojem, oblékněte se do žluté.

Bílá – bílou barvou toho moc neovlivníte, ani pozitivně ani negativně. Patří totiž mezi neutrální barvy, nic nedá, ale ani nic nevezme.

Oranžová –  tato barva málo komu sluší, přesto ji velmi doporučuji. Zvlášť pokud jste kreativci či umělci a stále něco vymýšlíte a tvoříte. A dobrá zpráva je, že nemusíte nosit oranžovou viditelně, největší službu vám totiž udělá, když si pořídíte oranžové spodní prádlo. Platí to, jak pro dámy, tak pro pány.  Kromě kreativity a inspirace, vám také oranžová barva dodá větší pocit životní energie.

Černá – tuto barvu moc nedoporučuji nosit. Ideálně ji nahradit za tmavě modrou, opticky vypadá velmi podobně, efekt je však úplně jiný. Černá barva působí jako skafandr, jako ochranný oblek, kdy žádná energie nemůže proudit k vám, ale ani žádná ven. Zkuste na pár dní černou ze svého šatníku úplně vyloučit a uvidíte, že se k ní už nebudete chtít vrátit.

Modrá  – modrá barva všeobecně působí komunikativně a důvěryhodně. Záleží pak jaký odstín použijete. Mohla by vás zajímat hlavně tyrkysová barva, která je právě symbolem komunikativnosti. Když zvolíte tyrkysový doplněk (dámy si mohou vzít šálu, šperk a pánové například i korálek v této barvě, či tyrkysovou košili) – co nejblíže krku, bude se vám snáze a lépe komunikovat.

Zelená – tato barva značí úspěch a také peníze. Všeobecně zelená působí na ostatní velmi pozitivně a budí v nich důvěru. Týká se to zejména světle zeleného odstínu (hráškově zelená), naopak tmavší tón (představte si smaragd) budí pocity uvědomění.

Červená  – tato barva vám pomůže k větší asertivitě. Podobně jako v případě oranžové, nemusí být červená viditelná. Pokud si nemůžete dovolit obléci se do červeného svršku, můžete volit červené doplňky či spodní prádlo. Výbornou službu vám červená udělá, pokud máte studené nohy. Vyměňte černé ponožky a pořiďte si červené. S červenou barvu na oblečení zacházejte opatrně, pokud je jí moc, můžete v ní působit agresivně.

Související články: Barvy úspěchu? Červená, modrá, zelená


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center