fbpx

2 dubna

Jak si rychle zlepšit život? Zjednodušujte!

0  comments

„Bože, jak jednoduchý recept na šťastný život – to, co děláme, dělat z lásky k věci.“

Karel Čapek

Ne nadarmo se říká „v jednoduchosti je krása“.

Zkuste se „jednoduchostí“ inspirovat, až budete něco vymýšlet, psát text emailu, připravovat prezentaci. Jasnost vašeho sdělení si můžete ověřit nejen u dětí, ale třeba i u někoho, kdo je vaším oborem naprosto nepolíben, aby vám dal zpětnou vazbu a podněty, které by vás nenapadly.

Máte pocit, že se všechno komplikuje? Že situace, které se vám dějí, a vše ve vašem životě je složité?

Když se snažíte najít řešení, přemýšlíte o mnoha různých variantách a díváte se na věci z různých úhlů pohledů? A výsledek je překombinované řešení?

Co kdybyste se na věc/situaci/projekt zkusili podívat jako dítě?

Jednu dobu běhal na internetu obrázek autobusu a úkolem bylo zjistit, jakým směrem jede. Dospělí s tím měli problém a děti instinktivně odpověděly hned a rychle správně.

Čím to bylo? Děti ještě nemají tolik zkušeností jako dospělí, nečetly spoustu knih, neabsolvovaly různé kurzy a semináře, ale řeší věci prakticky, vychází z toho, co mají k dispozici, a vždy se snaží najít pro ně co nejjednodušší a nejpohodlnější řešení.

„Zkoumáme-li všechny velké pravdy, zjistíme nakonec, že jsou jednoduché a snadno pochopitelné; pokud ne, nejde o velké pravdy.“

Napoleon Hill

Co když si věci sami zbytečně komplikujeme a hledáme problémy tam, kde nejsou?

Vzpomeňte si třeba na reklamy. Stalo se vám, že jste u některých vůbec nepochopili, co tím chtěl básník říci? A u některých bylo zase naprosto jasné, co je hlavní myšlenkou a obsahem sdělení?

Když to hodně zjednoduším, jednoduché věci jsou pochopitelné a srozumitelné. Složité pochopí málokdo. Pokud dobře znáte svoji cílovou skupinu, její zájmy, způsob myšlení, její reakce na daná sdělení a víte, co chce slyšet, můžete si dovolit víc experimentovat.

„Život je vlastně celkem jednoduchý a zkomplikuje se jen tím, že sami na komplikovanosti trváme.“

Konfucius

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center