fbpx

2 dubna

Jak se staví sen s dítětem a mužským egem

0  comments

Škola – práce – rodina… takhle nalajnovaný život má hodně z nás. Možná to je dáno minulým režimem, ale pokud to má náhodou někdo jinak, bývá označován za divného. Pohledy lidí na těhotnou dívku, která ještě nedokončila školu, jistě nebyly příjemné. Tuhle situaci zažila Mgr. Barbora Kořanová v 5. ročníku plzeňských práv. V dnešní době majitelka firmy BK Interiéry/Design/Art – návrhy a vizualizace jakéhokoli interiéru přímo na míru. Přečtěte si o dvou situacích, které musela překonat na své cestě k úspěchu.

 Jestliže jde vše podle plánu, stala se někde chyba. – Murphyho zákony

1. ZLOM

Byla jsem mladá, nerozumná, užívala jsem si života a najednou přišel zlom. Zlom, který změnil mé myšlení a nakonec celý můj život. Otěhotněla jsem. Samozřejmě to je šťastná událost, ale proč zrovna teď? Postavila jsem se k tomu jako žena a nechala věci plynout tak, jak jsou. Těhotenství ovlivní každou matku a nejinak tomu bylo i u mě. Tím, že jsem si „musela“ prodloužit své studium, mi začaly docházet věci, které jsem předtím neviděla. Baví mě obor, který studuji? Je to věc, která mě naplňuje a chtěla bych ji dělat celý život?

2. ZLOM

Po otevření očí a uvědomění, co by mě mohlo bavit, jsem nastoupila do tátovy firmy. Ale ani tam jsem neměla na růžích ustláno. Chtěla jsem něco svého. Něco, co by mi dávalo smysl. Kamarád mi dodal odvahu a založila jsem společnost BK Interiéry/Design/Art, která se zabývá návrhy interiérů, vizualizací a následnou realizací.

Nikdy by mě nenapadlo, že mužské ego se stane mým problémem, který budu muset řešit při podnikání. Podle mě je emancipace žen mýtus, který si vymysleli muži, když jsme my ženy začaly vydělávat stejně jako oni. Zažila jsem už ledacos. Vtípky o ženách byly na denním pořádku.

To jsou jen některé hlášky, které se dají veřejně publikovat. Jsou to kohouti, kteří si musí namasírovat ego. Začátky s nimi byly opravdu těžké a kolikrát jsem i brečela. Nyní už se jen usmívám a myslím si své.

Lva nezajímá, co si o něm myslí ovce. – John D. Rockefeller

Víte, co má paní Mgr. Barbora Kořanová společného se Stevem Jobsem, Billem Gatesem a popřípadě i Jaromírem Jágrem? Jejich společným rysem je vize neboli sen, kterého chtěli všichni dosáhnout. Je potřeba, aby každý z nás měl svůj sen. Pokud ho máte, pak si nenecháte od lidí napovídat, že něco nedokážete. Je vám jedno, co si myslí. Jdete si za svým snem, dokud nedosáhnete úspěchu. Pak nastane ten úžasný pocit. Pocit, že jste něco dokázali, ale i uznání od těch, kteří vás nejvíce odrazovali.

Nevěř, když ti někdo říká, že něco nezvládneš. Ani když jsem to já…
Když máš sen, musíš ho uskutečnit. Když někdo prohraje, tak ti bude povídat, že prohraješ i ty!
Když něco chceš, běž za tím! – 
z filmu Štěstí na dosah

Jsme rádi, že nám posíláte zpětné vazby na články. Určitě je mezi vámi někdo, kdo zažil něco podobného. Budeme rádi, když se se svým příběhem svěříte i čtenářům Světa Úspěšných. Své příběhy můžete posílat na email silar@svetuspesnych.cz


 

Celý příběh o firmě BK Interiéry/Design/Art bude uveřejněn v magazínu Svět Úspěšných, který vychází v lednu. Již nyní si ho můžete objednat přes tlačítko níže – pospěšte si. Magazín se nebude prodávat v žádných trafikách! Začněte rok 2016 s námi. Začněte rok 2016 jinak.

button


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center