fbpx

5 dubna

Jak se stát tím, kým chci? | Charlie

0  comments

Stačilo rozhodnutí. Nebylo na co čekat. Byl čas udělat krok dopředu a dojít si proto, co skutečně chtěl. Karel Pavlatovský alias Charlie se s námi podělil o to, co stálo mezi ním a jeho vytouženým životem. Jak dlouho mu trvalo vydělat první milion? Jak překonal své nejtěžší období v životě? Co by doporučil začínajícím podnikatelům? To vše se dozvíte v tomto pestrém rozhovoru. 

Charlie, proč ses kdysi rozhodl stát nezávislým a podnikat?

Už mě nebavilo stále na něco čekat. Potřeboval jsem tvořit a budovat něco, co dává smysl mě i mojí rodině. Zní to jako klišé, ale cítil jsem silnou touhu uspět a dosáhnout výsledků. Tušil jsem, že u toho mohu i růst jako člověk a to rozhodlo!

Bylo pro tebe těžké rozhodnout se a vystoupit ze zóny komfortu?

Nevím, co to je „zóna komfortu“.  Komfort prožívám dnes. Mám fungující obchodní model, kolem spoustu lidí, kterých si mohu vážit a dost času vymýšlet, tvořit řešení a projektovat nové aktivity. Pokud „zónou komfortu“ myslíš nudu a duševní důchod, tak to opravdu neznám.

Jak moc pro tebe bylo důležité se vzdělávat? Co ti to všechno přineslo?

Vzdělávání je zásadní disciplína. Je to něco, co mě posiluje a zvedá srdeční frekvenci. Je to jak objevování a iniciace skrytého potenciálu. Opravdu musím říct, že se hrozně rád učím nové věci. Poslední získaní zkušenosti byl právě tento livestream, skvělá disciplína.

Kolik tě doposud tvé vzdělání stálo, abys byl tam, kde jsi?

Myslíš finance nebo čas? Pokud bych to měl vyjádřit investiční ekonomickou logikou, tak jsem investoval čas v řádu statisíců korun. A dále do sebe investuji. Vzdělání bez praxe je ale jako auto bez kol. Vzdělání je první krok, druhý je aplikovaná praxe a následný výnos z investice – vyjádřeno řečí investora. Je to klasika. Investice rovná se Výnos – Rizikovost – Likvidita.

Jak dlouho trvalo než sis vydělal svůj první milion?

Bylo to něco málo přes tři měsíce, hrozná situace.

Co považuješ za největší lekci v životě?

Když jsem asistoval u porodu svých dětí. Prožíval jsem velkou pokoru a obdiv k mojí ženě. Zrození považuji za „největší lekci“ od přírody. Měl jsem pocit, že jsem součástí velkého tajemství a mám obrovskou odpovědnost i závazek – hrozně mě to baví.

Co tě každý den nabíjí?

Ranní rituály. Každý den je pro mně nová šance vstát, tvořit, nebo i zůstat v posteli a skvěle se vyspat. A slunce, mám pocit, že mám na zádech solární panely.

Co vidíš jako nejdůležitější pravidlo spokojeného života?

Zůstat v „nadšeném“ klidu a vítat to, co přichází. V praxi to znamená, že se člověk jen tak nepo..re.

Jaké bylo tvoje nejtěžší životní období? Co ti pomohlo to překonat?

Byl to okamžik, kdy jsem utrpěl obchodní „pubertu“. Měl jsem božský syndrom a myslel jsem si, že vše utrhnu silou. Přestal jsem vnímat okolní signály a nechal se zneužít v cizí prospěch. Ztratil jsem realitu a riskoval všechno. To procitnutí bylo tvrdé a dnes jsem za něj velmi vděčný.

Jaká je tvoje nejoblíbenější knížka?

Tak těch je několik. Jako malého kluka mě inspiroval geniální superman a můj lektor leadershipu Ferda Mravenec. Obrovský univerzál v mraveništi. No a potom spousta variací na toto téma od světových autorů. Od psychologie, přes filozofii k marketingu a obchodní strategii. No a teď sám pracuji na své vlastní knížce. Jmenuje se Architekt vlastní života.

Co bys doporučil začínajícím podnikatelům?

Přemýšlet, doplňovat si vzdělání a vydefinovat si pravidla, ze kterých jsou ochotni dosahovat výsledků.

Mimochodem, určitě by stálo za to zmínit čtenářům něco o akademii DNA Úspěšných. Čím si vlastně v této akademii projdou a co jim to přinese?

Už název Akademie DNA Úspěšných napovídá o co v ní jde. Každopádně jde o to poznat svoje geny pro život, najít své talenty, vydefinovat pravidla a začít budovat novou realitu. Osobnost – Vztahy – Podnikání. Úspěch je jeden životní celek. A co to čtenářům přinese? Čtenářům to, co očekávají – informaci, že se něco děje a existuje řešení na jejich současné trable. A tím to pro ně končí. Účastníkům akademie to přinese větší sebeúctu, jasně uchopitelné a ověřené strategie, kontrolu nad událostmi a strategii úspěšného projektu s názvem „Můj život“. Tak doufám, že to není příliš motivační. Jen fakta.

A vzkaz na závěr?

SVOBODA A NEZÁVISLOST v životě znamená najít SVÉ BODY v životě NEbýt tak moc ZÁVISLÝ na vnějších zdrojích. Je to celé o potenciálu Vaší DNA a jednotlivých „GENŮ“ pro Život. Velká výzva!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center