fbpx

2 dubna

Jak se chytře vypořádat s nedostatkem času na čtení?

0  comments

7 tipů jak se vypořádat s nedostatkem času na čtení, Zaručený návod jak si najít čas na čtení, a tak dále a tak dále. Podobných článků jsem přečetl nespočet – můj problém však nevyřešily. Zkoušel jsem si dát čtení do seznamu úkolů, číst si každý večer před spaním, ale u ničeho jsem nevydržel.

Možná nejsem dost disciplinovaný, možná je to tím, že každý den projdu velké množství obsahu a už se nedokážu soustředit na knížky. Těžko říct. Jedno je ale jisté, žádný z „osvědčených návodů“ mi nefungoval a musel jsem řešení najít sám. Takové, které vás možná překvapí.

Všichni máme času stejně

Ano, i tento citát už jsem slyšel. Vím, že máme všichni 24 hodin a je jen na nás, jak si urovnáme priority. Nevím, jak to máte vy, ale když si seřadím priority podle sebe, na čtení se nedostane. Předběhne ho práce, přítelkyně, rodina a sport. Čas na knihu mi zbývá jen večer před spaním, ale to přečtu dva odstavce a spím jako špalek! Možná to znáte.

Existuje nějaké řešení?

Dlouho jsem hledal způsob, jak tento problém vyřešit. Nepřicházet o čas, ani o tolik potřebné informace a zakomponovat čtení do rozvrhu nějakým efektivním způsobem.

Pravdou je, že když nečtete a nevzděláváte se, stojíte na místě a nerostete. Proto jsem rád, že jsem řešení nakonec našel. Nebylo však takové, jaké byste čekali.

Jak jsem vrátil ke knihám?

Dá se říct, že jsem se ke knihám vůbec nevrátil. Trochu jsem je „přechytračil“ a místo normálních knížek jsem si našel eshop s audioknihami, které mi umožňují poslouchat při všedních činnostech a šetří čas.

Poslouchám při jízdě autem, nebo při venčení psa. Jednoduše vždy, když dělám něco, u čeho se dokážu na poslech soustředit.

A výsledek?

Jsem spokojený! Za týden si poslechnu hodiny audioknihy a vůbec mi to nenarušuje rozvrh. Začal jsem s audioknihou Globální samoobsluha – Jeff Bezos a věk Amazonu od Brada Stonea, protože na Amazonu prodávám a příběh firmy jednoho z nejbohatších lidí planety, Jeffa Bezose, mě zajímá.

Knihu předčítá Martin Stránský, který vymýtil moje předsudky o tom, že se audioknihy nedají dlouho poslouchat, protože jsou monotónní. Kombinace skvělého obsahu knihy a skvělé intonace dokáže udržet pozornost levou zadní.

Na recenzi audioknihy se můžete těšit už brzy!

Jaké jsou výhody a nevýhody audioknih oproti klasickým knihám?

Nechci být zaujatý, každá mince má dvě strany a co vyhovuje jednomu, může druhý nenávidět. Nevýhodou audioknih je stále poměrně omezená nabídka, i když má Audiotéka celou řadu pěkných titulů, stále se to s knihami nedá porovnávat. Také vám nemusí vyhovovat mluvené slovo, nebo hlas konkrétního řečníka. Proto doporučuji si před koupí poslechnout část audioknihy zdarma.

Jako velkou výhodu vidím praktičnost. Nemusíte s sebou vláčet 10 knih na dovolenou, stačí mobil, počítač, nebo tablet a svou knihovnu máte stále v kapse.

Také oceňuji funkci, které Audiotéka říká „Polička“. Je to místo, kde najdete všechny zakoupené audoknihy, takže se nestane, že byste o ně přišli, když si koupíte nový počítač, nebo ztratíte telefon.

Poslední výhodou, která souvisí s úsporou času, je pohodlné nakupování. Nemusím nikam chodit, abych audioknihu dostal, stačí mi jít na eshop a nakoupit – bez poštovného. Jednoduché jako facka!

Jaké audioknihy mám v plánu?

Jak už jsem psal, teď poslouchám audioknihu o Amazonu, jako další mám na seznamu Steva Jobse, Konec prokrastinace a Donalda Trumpa. Doporučuji si koupit jednu audioknihu na zkoušku a uvidíte, jak vám bude vyhovovat. O všech audioknihách, které „přečtu“, napíšu recenzi, abych vám usnadnil výběr. Vím, že kapitola zdarma někdy nemusí stačit.

Konečně řešení, které funguje

Pokud vás trápí nedostatek času na čtení, tohle je řešení, které funguje. Díky článku můžete na pár kliknutí vyřešit problém, který mě trápil dlouhé měsíce.

Tak poslech audioknih vyzkoušejte a dejte nám vědět v komentářích, co vám vyhovuje více!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center