fbpx

2 dubna

Jak moc velký sen máme a jak se k němu stavíme? Pomůže nám Robert Kiyosaki

0  comments

Nedávno jsem přečetl skvělou knihu od pana Roberta Kiyosakiho. Kniha se jmenovala Škola byznysu. Řekl jsem si, že se s vámi podělím o jednu z jeho zkušeností. V této knize autor píše o různých typech snílků.

Je to pro ten tip lidí, kteří mohou zjistit, jak velký či malý je jejich životní sen. Osobně doporučuji celou knihu.

1. Lidé, kteří sní v minulosti

Jsou to lidé, kteří mají své největší životní úspěchy za sebou. Chce-li tento člověk opět začít žít, musí si vytvořit nějaký sen do budoucna. A to je pro něj velký problém. Má z minulosti špatnou zkušenost a už se z ní nedokáže postavit zpět na nohy, aby mohl nastartovat svůj budoucí plán nějak jinak.

2. Lidé, kteří mají jen malé sny

Patří sem ti, co sní o malých věcech, protože chtějí mít jistotu, že své sny mohou uskutečnit. Problém je, že své sny nikdy neuskuteční, přestože vědí, že je uskutečnit mohou. Týká se to většinou lenošných lidí. Chybí jím určitá dávka motivace, aby něco začali dělat.

3. Lidé, kteří své sny uskutečnili

Jejich sen už mají za sebou. Jsou rádi, že se jim toho snu podařilo dosáhnout, ale už nemají další nový sen na uskutečnění. Dotáhli to k jejich snu a tam se usadili. Další sen už nemají. Nechtějí žádné nové dobrodružství. Ve zkratce se dá říct, že jejich život v určité etapě života umřel a zbytkem života se už nějak dopotácí.

4. Lidé, kteří mají velké sny, ale nemají plán, jak je uskutečnit

Tito lidé mají velké ambice, ale nakonec v životě ničeho nedosáhnou. Mluví hodně, jak by toho hodně dokázali a nic z toho. Může to být třeba naučení se nového cizího jazyka. Nejdřív se takový člověk sice bude učit z učebnice, ale po čase ho to přestane bavit. Nenajde záložní plán, jak by ho mohl dokončit a uskutečnit. Například najít si doučování, požádat o pomoc někoho jiného. Jeho ego mu nedovolí uskutečnit svůj sen s pomocí druhých nebo najít někoho, kdo tento sen pomůže uskutečnit. Pokouší se dosáhnout sami svého snu, bezúspěšně.

5. Lidé, kteří uskuteční své velké sny a pak si vytvoří ještě větší

Tito lidé uskutečnili jeden velký sen a hned začali makat na dalším velkém snu. Přesně tak to má být. Tyto snílky velice obdivuji. Nezastavují se a stále se posouvají dále. Podstupují to, aby zjistili, kolik energie v sobě mají, a také aby zjistili, jak jsou silní.


A do jaké skupiny snílků patříte vy? Měli byste začít makat, aby se vaše osobnost dostala do bodu 5. Jen v tomto bodě totiž poznáte, jak jste silní, jak moc jste schopni zajít do extrémů a také kolik času a energie jste schopni zainvestovat do vašeho snu. Vzhůru do toho!

Přeji vám hodně úspěchu do plnění si vašich snů. Ať máte stále další a další sny a neutuchající touhu po jejich dosažení. Každý totiž máme na svůj sen právo.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center