fbpx

2 dubna

Jak mít na konci roku více peněz? Zbavte se svých závislostí! Část III.

0  comments

Peníze patří k pomíjivým prostředkům, které nám pomáhají ve velké míře uskutečňovat naše sny a plány do budoucna. Proto je důležité chovat se k nim s určitou dávkou respektu. I našimi závislostmi častokrát tento fakt znehodnocujeme a proto se v poslední části podíváme ještě na pár odvětví, kde se dají peníze snadno ušetřit – dejme si pozor na to, co děláme a kdy to děláme.

První článek se věnoval produktu, který nejvíce vyprazdňuje naše peněženky – cigarety. Nikotinový zabiják s nezdravými účinky nejen na naše zdraví, ale i finanční situaci.

Druhý článek nabízí tři různé oblasti, v nichž podobným způsobem zbytečně utrácíme příliš mnoho peněz. Denní tisk, nakupování „výherních“ tiketů a časté utrácení peněz ve stravovacích podnicích.

V poslední části vám objasním další dvě odvětví, kde budeme prospěšní nejen sami sobě, ale také naší planetě. Tyto činy budou mít na Zemi kladný dopad a v některých případech tato změna prospěje i našemu zdraví a fyzické kondici. O čem to tedy mluvím?

JÍZDA AUTEM

V dnešní době jsou lidé natolik líní, že pohyb nebo sport jsou pro mnohé neznámým pojmem. Dospělo to do takové fáze, že své auto využívají nejen k přepravě při delších vzdálenostech, ale i těch zcela krátkých. Nejenže by tělu prospěla občasná procházka, ale zároveň tak šetříme své peníze, které by se daly využít lepším způsobem.

Mluvím o cestování jinou formou. Nejlepším způsobem cestování ve městě je jízda na kole (samozřejmě, pokud jde o menší města). Z osobních zkušeností vím, že častokrát je tento způsob dopravy rychlejší než samotná jízda autem. Zároveň sportujeme a děláme dobře svému tělu. Jinou alternativou dopravy může být například MHD.

Není na škodu zmínit, že rychlá jízda má také dopad na to, jak rychle spotřebováváme benzín. Na dálnici nemusíme napodobovat závodního jezdce. Pomalejší, přiměřenou jízdou docílíme několika pozitivních výsledků (peníze, bezpečnost). Pokud však auto vyměníme za zmíněné kolo prospíváme nejen sobě, ale i naší Zemi z pohledu životního prostředí.

ŠETŘENÍ ENERGIÍ V DOMÁCNOSTI

Zamíříte do kuchyně a mezitím necháte svítit v koupelně? Odcházíte z kuchyně a necháváte svítit i tam a na pár minut se usadíte v jiné části svého bytu či domu? Dalším příkladem je situace, kdy zapneme televizi a odejdeme se sprchovat. Přes stěny je sledování naší LCD televize opravdu náročné. Určitě znáte takové domácnosti, kde je tato „závislost“ na denním pořádku.

V dnešní době se dá poměrně snadno ušetřit vybudováním nového osvětlení. Existuje mnoho technologii a experti vám určitě poradí, pokud se budete zajímat o odpověď na tuto otázku. Pokud však již máte osvětlení v bytě, nebo v domě vybudované starším způsobem, dávejte si pozor, kde a kdy necháváte něco rozsvícené nebo zapnuté. Také vytahujte spotřebiče, které nepoužíváte ze zástrčky, protože i v těchto případech se vám kutálejí peníze z peněženky.

V konečném důsledku – nemluvíme o úsporách, po kterých se z vás stanete milionář nebo si za ně v nejbližší době koupíte drahé auto. Pokud se však budete držet těchto maličkostí, můžete najít pod vánočním stromečkem více radosti a na svém kontě více ušetřených peněz. Pokud se tak stane, nerozhazujte je. VYUŽIJTE JE na rozběh svého snu, po kterém toužíte. INVESTUJTE JE. Přece jen jste je ušetřili pomocí zdravého selského rozumu, tak je nezapomeňte tímto způsobem také využít. I respekt k penězům má své kouzlo.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center