fbpx

2 dubna

Jak mít na konci roku více peněz? Zbavte se svých závislostí! Část II.

0  comments

Během dne má v sobě většina z nás zakořeněné jisté praktiky a způsoby, které aplikujeme den co den a možná i bez toho, abychom o nich věděli nebo si jich byli vědomi. Tvrdíme, že máme rádi peníze, ovšem častokrát nastane moment, kdy lidé nevědí, jak si peněz vážit a jak je využívat. Kupujeme věci, které prakticky nepotřebujeme, a v horším případě nám tyto věci nepřinesou žádný prospěch. Spoustu věcí vyměňujeme za takové, které naše „já“ chce a potřebuje jen v určitou chvíli.

V prvním díle jsme si představili jeden produkt, který vytváří průvan v peněžence velkému počtu populace. Byly to cigarety. Nepřináší nám do našeho života žádný přínos, ale i přesto ovládají obsah peněženek ve velkém měřítku. Proč tomu tak je a jaké výhody i nevýhody přináší kouření, najdete v první části této trilogie ZDE.

Čemu se bude věnovat tato část?

Pokusím se vám objasnit jasné pro a proti ve třech odvětvích, ve kterých se dají ušetřit nějaké peníze. Vypíši produkty, za které někdy i zbytečně vyhazujeme příliš mnoho peněz. Pokud se zbavíte těchto „automatických“ zlozvyků, budete mít na konci roku našetřenou pěknou částku peněz, kterou můžete využít při dosahování vašich cílů, snů a tužeb.

O jaké tři odvětví se jedná? Kde vícekrát ztrácíme hlavu a míjíme v konečném součtu velké množství peněz? Odpověď najdete v následujících řádcích.

Neužitečné INFORMACE (DENNÍ TISK)

Znáte jistě spoustu lidí, kteří ráno v obchodě spolu s potravinami kupují i ​​denní tisk. Téměř každý den se doma na stole objeví nějaký denní tisk. Ovšem zeptejte se sami sebe: Přináší to pro mě něco pozitivního? Dozvídám se informace, které mohu použít v životě?

V dnešním 21. století je velmi jednoduché nahradit denní tisk internetovým zpravodajstvím. Pokud vás tedy samozřejmě zajímají aktuality ze světa showbyznysu a jednotlivé negativní zprávy, které tyto deníky přinášejí. Je to smutné, ale pravdivé – denní tisk nám do našeho života nepřináší užitečné informace a proto by bylo nejlepší jej úplně vyřadit a neutrácet peníze kvůli skandálům jiných lidí.

Bulvární magazíny, denní tisk, programy atd. To vše je v dnešní době zbytečné a navíc volně dostupné na internetu. Pokud toužíte po takovýchto informacích, vyměňte tisk za internet. Vyhraďte si přes den například hodinu času na čtení zpravodajství z internetu a nemusíte platit každý den za nový denní tisk, který nakonec končí v odpadkovém koši. Pomůžete tak nejen své peněžence, ale i přírodě.

Jaké je nejvýhodnější řešení?

Na jednoduchou otázku existuje ještě jednodušší odpověď. Buď si tyto peníze (přibližně 0,50 €/15kč) odkládejte a na konci roku najdete pod vánočním stromečkem pěknou částku peněz. Nebo si dopřejte z odložených peněz každý měsíc novou knihu, která vám do vašeho života přinese spoustu užitečných informací. Avšak záleží jen a jen na vás, jak s odloženými penězi naložíte.

NAKUPOVÁNÍ OČIMA (RESTAURACE, KAVÁRNY a obchody s oblečením)

Většina lidí trpí jistou potřebou utrácet peníze za věci, které se jim líbí jen na oko. Ve skutečnosti je však vůbec nepotřebují. Později pocit chvilkového uspokojení vystřídá pocit litování a uvědomění si své chyby při pohledu do peněženky. Mnoho z nás se v této situaci ocitlo a nebylo to nic příjemného.

Lidé jsou zvyklí nakupovat rychle a bez uvážení stylem „vidím a beru“. Nakupují více, než si před nákupem sepíší na seznam. Častokrát mnohé finance utrácejí v kavárně, restauraci nebo obchodech s oblečením.

Nikdo člověku nezakazuje užívat si dne, ovšem pokud jsme v situaci, kdy peněz nemáme na rozdávání, dělejme vše s respektem a mírou. Nenakupujme očima. Pokud navštěvujeme kino, restaurace (častokrát s nezdravým jídlem), obchodní centra vícekrát týdně, dokážeme si nadělat velké problémy a v našich peněženkách.

Jaké je nejvýhodnější řešení?

Nekupovat zbytečně věci, které ve skutečnosti nepotřebujeme. Vyměnit dražší značky za levnější. Překvapující informací pro vás, může být fakt, že mnoho známých lidí navštěvuje second hand. Příkladem je třeba známý zpěvák a rapper Macklemore. Svým šetrným životem je známý i zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Netravme příliš mnoho času v kavárně nebo pohostinství. Dokážeme se o sebe postarat lépe a levněji. Využívejme toho.

ZKOUŠENÍ Štěstěny (losy, Sportka a sázení)

Klepání na dveře štěstěny bývá mnohdy finančně náročné, obzvláště pokud chceme mít větší šanci uspět v tomto „oboru“. Vyhazujeme peníze za losy a lístky, u kterých doufáme, že nám přinesou vytoužené peníze. Šance, že někdo uspěje, je ovšem minimální. Jedná se o jednu ze závislostí, které se dá jen těžce odolat.

Mnohem pravděpodobnější je, že získáme bohatství, když vezmeme osud do svých rukou a začneme dělat to, co milujeme.

Pokud něco milujeme, snažíme se to dělat, co nejčastěji. Pokud to děláme častěji, logicky se zdokonalujeme. Pokud se něco zdokonaluje je to častokrát úspěšné i v prodejních odvětvích. Začněme si vydělávat tím, co milujeme a nemusíme pokoušet štěstěnu v jednotlivých loteriích.

Jaké je nejvýhodnější řešení?

Neutrácejme eura nebo koruny na nesmyslné loterie. Čas od času se objeví však šťastlivec, kterému se podaří vyhrát jackpot. My však můžeme jackpot získávat častěji a to přesněji tím, že se budeme zdokonalovat v tom, co umíme nejlépe a budeme se snažit rozvíjet náš byznys. Odložené peníze z tiketů a losů následně můžeme investovat do našich plánů do budoucna.


Pomáhejme si sami. Už jen tím, že se zbavíme těchto „automatických“ závislostí a zlozvyků se posuneme o krůček vpřed. Není zakázáno si užívat života. Důležité je však vědět v jaké míře a kdy je to vhodné a kdy zase ne.

Pokud nevědomky utrácíte peníze v některém z těchto odvětví, změňte to. Odkládejte si finance z těchto závislostí a uvidíte, že na konci roku budete mít pod vánočním stromečkem příjemné překvapení. Peníze jsou pomíjivá věc a proto jim prokazujme jistou dávku respektu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center