fbpx

2 dubna

Jak mít na konci roku více peněz? Zbavte se svých závislostí! Část I.

0  comments

Svět úspěšných vám v následující trilogii představí 3 produkty, které častokrát přináší zbytečný průvan ve vaší peněžence. Jedná se o závislosti, které trápí lidi na celém světě. První produktem budou cigarety.

Produkt, který celosvětově ovládá finanční situaci většiny lidí. Cigarety nepřináší pro člověka žádné plusy. Jsou utrpením nejen pro obsah vašeho bankovního účtu, ale především i pro naše všeobecné zdraví.

Určitě jste již slyšeli o všech negativech, které s sebou přinášejí cigarety. Pro stálé kuřáky se tyto neustálé připomínky stávají již otravnými, avšak na druhou stranu pravdivými. V lepším případě známe kuřáky, kteří si dopřejí cigaretu jen příležitostně. V horším případě to jsou lidé, kteří kouří den co den, krabičku po krabičce.

Co tak provést změnu a cigarety odložit stranou? Pro většinu kuřáků je to náročný proces, protože výhody se jim na začátku zdají být příliš vzdálené, a tak mnozí končí ani ne po týdnu „snažení se“. Když člověk skutečně CHCE změnit svůj život k LEPŠÍMU, dokáže to.

Pokud patříte k zarytým kuřákům, možná vás následující výsledek překvapí. Jedna krabička cigaret stojí průměrně 80 Kč (3 EURA). Kouříte každodenně jednu krabičku a rok má 365 dní. Po jednoduchých výpočtech je výsledek okamžitě jasný – cca 29 000 Kč (1 100 EUR) ročně. Jedná se jen o jednoduchý výpočet, který si každý může udělat sám a odpovědí mu bude příslušný výsledek.

Nedali by se tyto peníze každý den odkládat a na konci roku si za ně dopřát jeden pozitivní dárek pod vánočním stromečkem? A proč právě pozitivní?

 • Uděláte něco pro své zdraví a zlepšíte si imunitní systém
 • Do 48 hodin riziko infarktu ustoupí a většina nikotinu najde východ z vašeho těla
 • Do 1 roku riziko infarktu klesne dokonce o polovinu
 • Cigaretový zápach už nebude vašim společníkem, což ocení partner/ka, zaměstnavatel, vlastně kdokoliv
 • Vstřebávání vitamínů, živin a potřebných látek pro vaše tělo se zlepší a nabere jiné obrátky
 • Můžete tyto peníze využít na: vyřešení finančních problémů, luxusnější dovolenou, investování do vašeho byznysu, realizování vašich snů atd.
 • Dokážete sami sobě, že máte silnou vůli vzdát se jakékoliv závislosti, která nepřináší nic užitečného

Peníze jsou potřeba. V dnešním světě dvojnásobně a každá koruna má svou hodnotu. Pokud je dokážeme „vyhazovat“ za něco, co nedělá prospěch žádné části našeho těla, dokážeme je také odkládat. A tato možnost se nám několikanásobně vrátí.

Osobně patřím mezi nekuřáky a tak nemohu s určitostí říci, jak náročné je zastavit tento rychle rozjíždějící se vlak. Nicméně vím a znám pocit, kdy ve svém životě překonáte sami sebe. Cigarety jsou výborným příkladem, u kterého můžete dokázat, že máte sílu překonat všechny špatné návyky. Cigarety nemění člověka. Mění však jeho finanční situaci a jeho zdravotní stav. Můžete vypadat jakkoli upraveně, ale vaše nitro trpí.

Pokud vás tedy zajímá, co je důležité v období, kdy chcete přestat kouřit, pozorně čtěte. Od okolních známých jsem sepsal pár rad, které by vám mohly pomoci.

 • Silná vůle – vydržte a překonejte se i přes obrovskou chuť si zapálit
 • Odměňování – za každý překonaný den bez cigarety si dopřejte odměnu a je jen na vás, co to bude (nejlépe odložit dané peníze)
 • Soustředění – během potřeby zapálit si, zhluboka dýchejte a zaměřte se pouze na tuto činnost
 • Motivace – nezapomínejte a připomínejte si, proč nebo pro koho to děláte
  [Dan Miller – Motivace]
 • Nebojte se selhání – pokud se vám to nepodaří poprvé, zkuste to znovu, ale lépe a úspěšněji

Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center