fbpx

28 prosince

Jak maximalizovat šanci na úspěch?

Úspěch je velmi těžce definovatelné slovo. Pro každého z nás to může znamenat něco jiného. Záleží jaká je naše životní cesta a kam chceme směřovat. Každý by chtěl uspět. Bohužel, ale jen velmi málo z nás uspěje. To, co můžeme my sami ovlivnit je naše šance, že uspějeme. Co tedy dělat proto, abychom to byli právě my?

Zdroj: monsterinsights.com

— Na všechno na co sáhnu proměním ve zlato —

Je velký rozdíl, když nastoupím do práce, kde sedím celý den za kasou s myšlenkou, že si chci oddělat svou práci, dostat peníze a jít domů, anebo s tím, že do roka chci pobočku vést. Pokud budeme přemýšlet jako člověk, který je cílevědomý a má vysoké ambice, budeme poskytovat maximální servis zákazníkům, budeme se usmívat, hledat možnosti, jak dělat věci efektivněji. Nalezneme způsob, jak společnosti ušetřit peníze a zákazníci si nás budou chválit. Takovéto aktivity nezůstanou bez povšimnutí a my se brzy dočkáme povýšení.

Vše začíná v mysli. Pokud chceme být vlk nesmíme přemýšlet jako ovce. Musíme hledat šance, jak ukázat náš talent, naše zapálení a všichni moc dobře víme, jak vypadá obsluha, která nesnáší každou vteřinu co musí být v práci a obsluha, která je potěšena tím, že jsme si přišli nakoupit právě k nim.

Zdroj: venezuelanalysis.com

— Jednám jako člověk, kterým chci být —

To, že máme nějaký cíl, ke kterému jsme se ještě dostatečně nepřiblížili neznamená, že se nemůžeme cítit a jednat jako člověk, kterým bychom byli, kdybychom si tento cíl již splnili. Za den uděláme tisíce rozhodnutí, ale již nepřemýšlíme nad tím, jestli nás naše rozhodnutí posouvají blíže nebo naopak nás oddalují od našeho cíle. Ano, ty brambůrky nám rozhodně nepomohou zhubnout. Proto v každé chvíli, kdy stojíme před nějakým rozhodnutím se zamysleme, jak by jednal člověk, kterým chceme být. Co by dělal, jak by se choval, jak by se cítil.

Vžijme se do role, kde se budeme cítit jako člověk, kterým chceme být. Velice pravděpodobně bychom se chovali sebevědomě. Chodili bychom zpříma a usmívali se. Pomohli bychom všem, kteří pomoc potřebují. Radovali se z každého dne a byli za vše vděční.

Zdroj: youtube.com

— Jdu si za tím, čeho chci dosáhnout —

Představme si, že stojíme v tunelu. Nikde nic není. Nemůžeme se otočit a jít na druhou stranu, ani odbočit. Jen rovný tunel a na konci je náš cíl. Kam můžeme dojít? Každý den čelíme mnoha pokušení. Televize, sociální sítě, spánek a další. Nicméně náš sen na nás čeká. Představme si, že nemáme jinou možnost než jít si za svým snem. Pracovat na něm každý den. Malými krůčky se k němu přibližovat až ho jednou dosáhneme.

Nenechme se rozptylovat. Šance, kterou jsme dostali, abychom si šli za naším snem nebyla nikdy tak velká jako právě dnes. Máme svobodu, nejmodernější technologie, přebytek kapitálu a velké množství informací, které nám mohou pomoci. Buďme silní a pojďme si proto, co chceme! Je to totiž naše.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center