fbpx

2 dubna

Inspirující příběh Eda Sheerana a jeho 3 rozhodnutí, které mu splnily dětský sen

0  comments

Pokud jste fanouškem současné hudební scény, určitě vám neuniklo jméno zrzavého zpěváka jménem Ed Sheeran. Mladá senzace, která v hudebním průmyslu působí již 5 let a je známá svými úspěchy. Málokdo však skutečně zná minulost této ryšavé hvězdy. Příběh, kterým si prošel Ed Sheeran, je skutečně inspirativní. Zpracovali jsme pro vás jeho 3 základní rozhodnutí, které stály za jeho úspěchem odstartovaným v roce 2010.

Zajímá vás, čím vším si musel Ed Sheeran projít za svůj dosavadní život a co musel obětovat, aby získal to, po čem celý život toužil? Pokud ano, čtěte dál.

1. ROZHODNUTÍ – ODCHOD ZE ŠKOLY V útlém věku

Škola je zabiják pro spoustu lidí. Neustále hodiny poslechu a vysvětlování pouček, které člověk v životě prakticky vůbec nevyužije. Ed Sheeran nepatřil ke skupině lidí, kteří se rozhodli pro jednodušší řešení. Rozhodl se podle sebe a ve velmi brzkém období opustil školu. Chápal, že tímto směrem se ubírat nechce a díky silnému odhodlání odešel vykonávat to, co ho dělalo šťastným – hudbu. Věděl, že by ve škole ztratil drahocenný čas, který se dá využít smysluplněji. Právě tímto rozhodnutím se začal příběh zrzavého chlapce.

VÝZNAM ROZHODNUTÍ:

Jednejte tak, jak vám káže vaše srdce. Pokud se někde necítíte šťastný, odejděte. Neztrácejte své minuty. Čas není mobil, a tudíž neobsahuje nabíječku, pomocí které byste ho mohli neustále obnovovat. Má jen jeden směr a každým dnem je ho méně a méně. Motivujte se ním a přetočte tyto sekundy ve svůj prospěch.

2. ROZHODNUTÍ – VÝMĚNA DOMOVA ZA ulici

Po škole Ed Sheeran odešel po stopách svých idolů. Toužil po zaplněných klubech, kde budou diváci s nadšením poslouchat jeho skladby. Inspiroval ho James Morrison a v tomto období Ed překonal hranici 300 koncertů za jeden rok.

Avšak nejzajímavějším faktem tohoto období je, že se Ed Sheeran rozhodl stát bezdomovcem. Nebylo to nějakou náhodou, ale právě za vidinou úspěchu byl ochoten provést ledajaké činy, které by ho vynesly na vrchol. Vzdal se dobrovolně své zóny komfortu. Přespával u kamarádů, v metru, na ulici a na místech, kde vám prostě nikdo neřekne „dobrou noc“. Jednu z těchto nocí strávil dokonce před Buckinghamským palácem, kam se vzápětí o pár let vrátil, ale už jako uznávaný umělec a host diamantového jubilea Alžběty II.

VÝZNAM ROZHODNUTÍ:

Zóna komfortu je příjemná a pro každého člověk velmi pohodlná. Nicméně pokud uvažujete o úspěchu a nechcete se ušpinit, ujistím vás, že i rukavičky vám budou na nic. Vystupte z ní a pocítíte, jak rostete a stoupáte na vyšší mety. Kolik dáš, tolik se ti vrátí, ba možná ještě mnohem více.

3. ROZHODNUTÍ – POZITIVNÍ PŘÍSTUP V ledajaké SITUACI

Jako mladý chlapec Ed neměl ve svém nejtěžším období příliš peněz. Právě toto mělo za následek, že častokrát přespával na ulici nebo v metru, kde ho ohříval během studených nocí alkohol. Hrával v klubech, které navštívilo sotva 10 lidí a ocitl se i v situaci, kdy hrál pouze pro samotného majitele klubu. Šlo skutečně o frustrující situace, v nichž však Ed neztrácel hlavu. Jeho snaha také směřovala k prodeji jeho hudby. Peníze, které prodejem získal, použil na cestu vlakem nebo na naplnění hladového žaludku.

To hraní jsem si užíval a udělal bych to znovu. Bylo to moje hobby a práce zároveň. Šel bych do toho znovu, zda by to fungovalo nebo ne.

VÝZNAM ROZHODNUTÍ:

I navzdory všemu si Sheeran držel úsměv na rtech. Úspěch mu byl ještě na míle vzdálený avšak, on na jeho dveře bouchal denně svými činy. Věděl, co chce a proč to chce. Dělal, co ho baví a i proto si udržel silnou vůli až do konce. Je nádherné se usmívat, když je vše v pořádku, ale ještě hezčí je se usmívat, pokud člověk kráčí tmou a ne vše funguje tak, jak má.


 

Dnes patří Ed Sheeran k nejtalentovanějším hudebníkům, jehož skladby zdobí přední příčky světových hitparád. V 24 letech se zařadil mezi nejlépe vydělávajících hudebníky na světě a jeho čísla, jakož i jeho osobnost, neustále rostou. V červenci 2015 dokázal, jako jediný umělec (bez kapely) odehrát tři po sobě jdoucí koncerty na slavném Wembley stadionu, kam přišlo dohromady přes 220 000 diváků.

Tyto a mnohé další čísla jsou výsledkem minulosti. Edova tvrdá práce se odrazila o pár let později a zdobí ho především jeho vytrvalost a odhodlání bojovat za své sny. Od útlého věku hrál na kytaru, zpíval a skládal písně, kterým dnes libuje celý svět. Na minulost nehledí jako na něco negativního, ba naopak – řadí ji mezi základní pilíře svého celkového úspěchu.

Všechno, co se dělo v mém životě, beru tak, že bych bez toho dnes nedělal to, co dělám.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center