fbpx

2 dubna

Inspirace, kde ji brát?

0  comments

Ať už píšete vlastní blog, staráte se o facebookový profil, píšete jakékoliv texty nebo přemýšlíte nad novými  projekty či o tom, kam vaše podnikání posunout, potřebujete INSPIRACI.

Kde ale pořád dobré nápady brát?

Odpověď zní: VŠUDE.

Nevím, jak to máte vy, ale já, když se aktuálně zaobírám nějakým tématem a usilovně na něj myslím, „náhodou“ potkávám lidi, kteří o tématu něco vědí, „náhodou“ se mi na Facebooku ukáže zajímavý příspěvek či článek nebo něco objevím při surfování na internetu.

Mějte tedy oči i uši dokořán a vnímejte signály.

Zároveň vám doporučuji, nebojte se zeptat. Každý z nás máme ve svém okolí spoustu lidí, kteří jsou z různých oborů a oblastí. Pokud něco řešíte, zeptejte se, zda oni sami by vám nedokázali k danému tématu něco víc říct nebo by nevěděli o někom, kdo o tom ví.

Není totiž potřeba vymýšlet něco úplně nového. Inspirovat se můžete u jiných a pak to jen adaptovat na své podmínky, na to, co vy konkrétně děláte a pro váš okruh čtenářů, posluchačů či klientů.

Nesmím opomenout knihy, časopisy, webové stránky, webináře, v poslední době i Facebook či jiné sociální sítě.

Inspiraci pro váš osobní či pracovní život vám také mohou poskytnout různé akce, semináře, přednášky, workshopy…, kterých se koná velká řada. Nemusíte investovat žádné horentní částky, spousta akcí se koná i zdarma.


Poslední doporučení na závěr: Nelámejte věci přes koleno. I vymýšlení a kreativní činnosti mají svůj čas.  Pokud jste v časovém presu,  bude se vám hůře pracovat. Nechte si dostatek času a správně se na to nalaďte. Někomu stačí se pohodlně usadit, někdo vymýšlí při běhání či procházce…

Související článek: Povídaní o myšlenkových mapách s Honzou Kašparem

 

 

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center