fbpx

2 dubna

InMediaTaxi: Aplikace postavená na komfortu zákazníka aneb jak si zpříjemnit cestu taxíkem

0  comments

Když sednete do taxi, ne vždy se vám poštěstí si cestu užít. Proto se společnost MH SYSTEM rozhodla vytvořit aplikaci nebo spíše systém, který po cestě do cíle zabaví zcela každého nejen zábavním portálem, ale také různými informacemi o jízdě, včetně kultury a zajímavých míst ve městě. Na konci jízdy přes aplikaci i zaplatíte.

Do kavárny v centru Prahy, kde máme v dopoledních hodinách schůzku, přichází sympatický a energický mladý muž. Miroslav je obchodník tělem i duší. V současné době je jeho činnost zaměřena především na inmedia.taxi, kde zastupuje roli projektového manažera. Mezi jeho další projekty patří například Danem.cz, monitoring soukromé inzerce pro realitní kanceláře nebo Dataut.cz, také monitoring, ale automobilů.

foto2

Aplikace co pomůže a pobaví

Tablet se systémem inmedia.taxi, který je umístěný vzadu pro cestující, usnadní cestu nejen řidičům taxislužby, ale také cestujícím.

„Zařízení budou spárována pomocí bluetooth a zároveň bude celá jednotka neustále komunikovat s taxametrem. V praxi to znamená, že nasednete do auta, kde se na vás rozsvítí úvodní obrazovka a následně se přepne do svého provozního režimu. Informace budete mít takřka o všem, na co si jenom vzpomenete. Neunikne vám tak ani rychlost, cena nebo vzdálenost, kterou jedete – je to opravdu revoluční řešení.“ vysvětluje Miroslav.

“Inmedia.taxi samozřejmě umožňuje platbu i hotově, v případě bezhotovostních plateb však znatelně ulehčuje práci řidiči. Ten pouze ukončí jízdu na taxametru on-line propojeném s koncovým tabletem systému inmedia.taxi. Následné zaplacení jízdy zákazníkem na tabletu je záležitostí několika málo vteřin, včetně zvolení případné výše spropitného řidiči. Pokud se zákazník rozhodne pro karetní úhradu, využívá k tomu platební terminál umístěný u tabletu, kartu s citlivými platebními údaji tedy nedává z ruky.” dodává.

Systém In Media Taxi navíc umožňuje cestujícím taxi prožít cestu plnou zážitků. Součástí zábavního portálu jsou filmové ukázky, magazíny, počasí, ale také tzv. kulturní body v Praze a informace o dění v Praze, programy divadel nebo klubů. Tato data do aplikace dodává City Prague Tourism – Pražská informační služba, která je partnerem tohoto projektu.

„V podstatě tak může člověk řidiče pouze pozdravit a rozloučit se s ním. Jako hlavní komunikační prostředek mezi řidičem a cestujícím bude právě tablet s aplikací,“ což je podle Miroslava o mnoho jednodušší varianta pro spoustu cestujících a leckdy i řidičů. Ne všichni cestující totiž rádi komunikují s cizím člověkem a proto je zde možnost jim to usnadnit.

Reklama, reklama a zase ta reklama

Jako všude i zde tomu nebude jinak. Reklama je základním pilířem, který živí spoustu aplikací. Ale co když se posune reklama na jinou úroveň? „Jsou tu i body zájmů, což je reklama postavená na základě lokace. Je to moderní záležitost. Představte si, že kudy pojedete, tam se vám budou zobrazovat různé body zájmů včetně námi nasmlouvaných partnerů pro další zpestření uživatelů, tedy cestujících,“ vysvětluje Miroslav s dodatkem, „člověk si klikne na odkaz a získá například nějakou slevu nebo jakoukoliv jinou informaci či výhodu. Je to takový bonus pro všechny cestující.“

Inmedia.taxi, bude nasazovat společnost Taxi Praha s.r.o., operující mimo jiné od tohoto roku i na Letišti Václava Havla. V pilotní fázi projektu bude inmedia.taxi instalován v deseti vozech, v dubnu se tento počet zdesetinásobí a plánem je, aby jím bylo vybaveno několik set aut všech flotil Taxi Praha. Zavedením systému inmedia.taxi vykračuje Taxi Praha směrem k autonomní jízdě taxíkem.

„Jsem si proto jist, že takový systém usnadní komunikaci v taxislužbě, ale také zpestří cestu mnoha cestujícím,“ dodává s nadšením mladý manažer na závěr.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=mnGOkB4NF54]


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center