fbpx

2 dubna

Hejtři aneb novodobý druh „upřímných“ lidí, kteří to s námi myslí „dobře“

0  comments

Hejtr! Určitě jste už tohle označení zaregistrovali nebo jste se s nimi potkali. Jsou to lidé, kteří se většinou nevědomě začali realizovat v oblasti, která je docela jednoduchá a hlavně přitahuje pozornost. Kritizovat všechno a všechny okolo! Když se jich zeptáte proč to dělají, odpoví vám většinou, že jsou jen upřímní a nemohou za to a nebo ještě lépe, že vám chtějí jednoduše pomoc.

Co s takovými lidmi? Jsou nám k něčemu užiteční? Jak se k nim chovat a jak na ně reagovat?

Uvádím 10 bodů, které nám mohou pomoci ve chvíli, kdy narazíme na hejtra:

1. Jakmile vy nebo vaše činnost zaujme pozornost nějakého hejtra, je to znamení, že děláte něco jinak. A „jinak“ je většinou správně.

2. Uvědomte si, že hejtr je většinou člověk, který je sám bez výsledků a snaží se, někdy až hystericky, získat vaši pozornost, resp. pozornost vašeho okolí.

3. Podívejte se na hejtrův background. Většinou jsou to zoufalí lidé, kteří sami nikdy nic nedokázali. Myslíte si, že Bill Gates, Warren Buffet, Mark Zuckerberg, Jeff Bezos a jím podobní mají čas někoho nebo něco hejtovat?

4. Vítězové se soustředí na vítězství. Poražení se soustředí na vítěze. Když vás někdo hejtuje tak je v roli poraženého. Kdo jste pak v téhle rovnici vy?

5. Buďte si jistí, že opravdu skvělí hejtři to umí. A proč? Pokud děláme jakoukoliv činnost dostatečně dlouho, budeme v tom prostě skvělí.

6. Nereagujte a nenechte se za žádnou cenu stáhnout na hejtrovu úroveň. Jednak hejtr je v tom fakt skvělý a potom znáte to: „když jste dlouho ve hnoji, načichnete jím.“

7. Jsou perfektním tréninkem. Dost často v životě je totiž nejlepší reakcí nereagovat vůbec. A věřte mi, dost často je to sakra těžké.

8. I když vám budou říkat, že jsou jen upřímní a myslí to s vámi dobře, buďte si jistí, že jsou ten jen prázdná slova, kterými se hejtři snaží zakrýt svoji nejistotu a fakt, že je nepotřebujete.

9. Možná se budou schovávat za „konstruktivní kritiku“. Věřte mi, že nic jako „konstruktivní“ kritika neexistuje. Kritika je prostě kritika!

10. Hejtři nikdy nebudou úspěšní. Nikdy! Většinu času mají pozornost na všech ostatních a všem ostatním a zapomínají na to nejdůležitější. Soustředit se sami na sebe!

Smyslem tohoto článku je podpořit všechny lidi, kteří pracují usilovně na svých snech a cílech, aby se nenechali otrávit někým, kdo za to nestojí a hlavně někým, koho v životě vůbec nepotřebují.

Buďte si jistí, že tyhle lidi jsou a budou přibývat. Proto se na ně připravme, jsou přirozenou součástí na naší cestě k úspěchu.

Na závěr, chci zcela po právu poděkovat všem svým hejtrům, kteří mě k tomuhle článku inspirovali. S pokorou moc děkuji! Zároveň chci vyjádřit obrovský respekt a uznání všem, kteří vytrvale a usilovně pracují na svých cílech a snech. Protože to je z mého pohledu to, co má absolutní smysl!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center