fbpx

2 dubna

Generace Y se nehlásí, ale vykřikuje

0  comments

 “Nebojíme se riskovat, protože žijeme jen teď a tady”

Začalo to ve 20. století, kdy se nápadně začala vyvíjet civilizace, nebývalý rozvoj industrializace, nacionalizace a další sen-zace. A to začalo mít samozřejmě vliv i na soudobou generaci. V té době se jí říkalo Generace X, což mělo znamenat něco jako umělá generace, která se držela hesel: Nevěř nikomu nad třicet. Najdi si vlastní cestu a až ti bude třicet musíš začít měnit svět k lepšímu. Doba se však mění a my s ní, a tak s novými sen-zacemi přichází i nová generace. Logicky nazývaná Generace Y.

Proč zrovna Generace Y? Správná otázka. Název pochází z anglické terminologie, kdy označení ,,Y“ má symbolizovat „Why?“ v překladu ,,Proč?“. Současná Generace Y si neustále klade otázky a drží se filosofických hesel: Proč jsme vlastně tady a jaký má život vůbec smysl? Kam směřujeme? Kde mám mobil? A samozřejmě na to navazují další generace: Generace Z a Generace Alfa, které jsou krásným nástrojem aktuální technologické společnosti.

Zkrátka každá generace podléhá soudobému vývoji společnosti a dalo by se říci, že se mnoho lidí nechává společenským děním ovlivňovat. Kdo tak trochu vybočuje z řady je Generace Y, lidé narození mezi lety 1980 a 1995. Ti filosofové. Ti se totiž ničeho nebojí. Jak to? Může za to revoluční doba, kdy vedle sebe vnímali snílky i racionalisty, bohémy i diktátory? Ano může. Takže i tato generace se svým způsobem nechala velice ovlivnit ať už vědomě či nevědomě. A jaký má na ni ta revolucionářská doba vliv? Ohromný. Nebojí se totiž riskovat, projevovat své názory a žít naplno. Užívat, co život nabízí ve velkém a tvrdě si jde za svými sny.

Generace Y se nebojí nových věcí a snadno se jim přizpůsobuje, nelpí na materiálnu, mnohem cennější jsou pro ni zážitky. S novými technologiemi jde ruku v ruce, což se o předchozích generacích říci nedá. Schválně se podívejte kole sebe, na své prarodiče a možná i rodiče. Kolik z nich umí hledat na Googlu a ovládat nejnovější iPhone? Věřím, že jich bude spíše méně nežli více. A tak se ptám proč?

Jako dítě devadesátých let vím, že dnes člověk nemá nic zadarmo, velmi dobře si uvědomuji, co za čím stojí a jak je náročné prosadit si v dnešní době svůj názor. Trochu se nám to začíná komplikovat, protože na trhu roste obrovská konkurence a nová generace předchází tu mojí, ale věřím. Věřím tomu, že co bylo, už nebude a co bude, to neovlivním a bude to tak, jak je to pro mě nejlepší. Věřím v to, co je tady a teď, protože je to moje přítomnost, kterou si mohu plnohodnotně uvědomit. Věřím sama v sebe. A co vy? Věříte taky?

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center