fbpx

2 dubna

Gary Vaynerchuk: Využijte stáž či zahraniční pracovní zkušenost co nejefektivněji

0  comments

Léto se blíží a mnoho z čtenářů se jistě chystá na pracovní prázdniny. Stáž v zahraničí či jakákoli jiná pracovní zkušenost mimo mateřskou zemi může být obrovsky přínosnou zkušeností. Ostatně proto se také dělají. Nicméně na stážích většinou děláte nejrůznější asistenční věci, stejně jako vás na několikaměsíční brigádě v zahraničí okamžitě nepustí k odpovědné práci, ale spíše zajišťujete věci v zázemí. Pravé kouzlo stáží a zahraničních zkušeností není v tom, co se naučíte, ale koho poznáte.

Garyho tip číslo jedna je co nejvíce rozšířit síť lidí, které znáte. Častokrát jedou lidé na stáž či zahraniční pracovní zkušenost s tím, že se naučí něco nového. Bohužel ty stejné činnosti se téměř po celém světě vykonávají totožně a proto je dost dobře možné, že člověk uslyší spíše věci, které již zná.

I kdybyste ale po celých osm měsíců pouze nosili kávu, nemusí to být vůbec na škodu. Podstatné totiž je, kdo sedí proti vám a s kým se setkáte. Spousta nadějných stážistů dostala speciální šanci či nabídku, jelikož se dokázali správně seznámit. Po celém světě si lidé váží dobré nálady, ochoty či poctivosti. Podle Garyho jsou nové znalosti jen třemi procenty osobního zisku ze stáže. Těmi zbylými devadesáti sedmi jsou lidé, s nimiž se seznámíte.

Jak tedy začít poznávat lidi? Účastnění se nejrůznějších srazů po práci se jeví jako možná volba. V mnoha evropských zemích je kamarádství a soudržnost mezi kolegy mnohem vyvinutější než u nás a proto často pořádají společné večeře či schůzky.

Dokonce i v prostředí plném introvertů je možné se dobře seznámit. V případě, že jsou dveře všech kanceláří na chodbě pozavírané, nechte ty své otevřené. Přinejmenším poznáte ty, kdo kolem vaší pracovny prochází do kuchyňky pro kávu. Prostý pozdrav na chodbě často může rozvinout dokonce i dlouholetý vztah či spolupráci. Někdy je pohodlnější či snazší zůstat uzavřený a sám se sebou. Nicméně se říká, že život začíná přesně tam, kde končí vaše komfortní zóna.

Podtrženo sečteno, stáž může být úžasnou zkušeností a obrovským posunem v kariéře. Za předpokladu, že ji člověk dokáže správně využít.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center