fbpx

2 dubna

Gary Vaynerchuk: 5 pravidel jak dnes zvítězit a každý další den také

0  comments

Celý proces dosažení cíle se rodí právě tehdy, když se rozhodnete začít. Ať už jsou vaše cíle v osobním životě či byznysu, je důležité udržet si správný přístup. Jako miliardový podnikatel se Gary Vaynerchuk každé ráno budí, podle jeho slov, s tím nejlepším nastavením mysli, jež mu umožňuje z každého dne dostat maximum.

Níže je uvedeno několik tipů tohoto úspěšného podnikatele, jak zvítězit už dnes, zítra, tento měsíc či v jakýkoli jiný čas.

#1: Buďte si sebou jistí

Sebevědomí a sebejistota dokážou být velmi motivující. Dalo by se říci, že jsou hlavními determinanty úspěchu či neúspěchu. Nedostatek sebejistoty drží lidi v rozhodující paralýze mezi tím, co chtějí a co se jim zdá, že musí.

Důvěra se rodí ze dvou věcí: z respektování vaší cesty a pokory. Respektem ke stezce každé osoby má Gary na mysli, že by se každý měl věnovat svým talentům a sázet na silné stránky. Dokud se držíte vlastních předností, zkušeností a znalostí, můžete mít sebe-důvěru ve vše, o co se pokoušíte.

Zároveň je ale důležité mít na paměti, že přílišné sebevědomí může být nebezpečné. Nikdy nezapomínejte na pokoru. Svět je obrovský a skýtá mnoho úskalí a překážek, které mohou do cesty za úspěchem zasahovat. Pokud si sebou jste až příliš jistí, může se stát, že životní výzvy nebudete brát dost vážně.

#2: Jen a pouze dobré

Pravidlo je svým vyzněním velmi jednoduché, pro mnoho lidí však v praxi složité. Nejde o dobré ladění, je to jen a pouze pozitivní naladění. Říká se, že pozitivní myšlení přitahuje obdobné věci. Často je vidět, jak si lidé z pesimismu dělají jakési útočiště a obklopují se jím jak na pracovišti, tak mimo něj. V obdobných případech podle Garyho člověk nechává právě onu negativní energii, aby ovlivňovala jeho výsledky. Vaynerchuk věří, že je skutečně třeba odříznout pesimismus od života. Tvrdí totiž, že jakmile tak jedinec učiní, získá zdravější perspektivu náhledu na věc a lépe se soustředí.

#3: Přednosti nad slabiny

Kde může, tam Gary hlásá toto pravidlo: ztrojnásobte, v čem jste dobří a nebudujte si živobytí na tom, co vám nejde.

Ve světě je bezpočet lidí, kteří vám velmi rádi řeknou, co na sobě máte napravit, nebo v čem nejste dobří. Tím pádem se jeví jako nejlepší využití času soustředění se na své silné stránky. Neustále rozvíjet, co vám jde. Pokud je vsazeno na přednosti spíše než na slabiny, šance na úspěch jsou mnohem vyšší.

#4: Odkaz je důležitější než množství

Za dvacet, třicet nebo padesát let se mnohem více budete zajímat, jak lidé budou nahlížet na způsob, jímž jste si vydělali, než kolik peněz jste dokázali nashromáždit. To je hlavní důvod, proč Gary Vaynerchuk staví odkaz nad množství.

V jakém světle budete, až nastane chvíle, kdy bylo všechno řečeno a vykonáno? Nestrachujte se o bankovní účet, přemýšlejte, kolik lidí přijde na váš pohřeb. Pokud se zaměříte na odkaz, na to, aby to celé dávalo smysl, dojdete do bodu, kdy všechny domy a auta budou naprosto irelevantní vůči tomu, jak si stojíte v očích dětí či vnoučat.

Každé učiněné obchodní rozhodnutí by mělo sledovat vaše budoucí dědictví, ne pár drobných, které si teď dáte do kapsy. Nastavení priorit, na nichž skutečně záleží je neskutečně důležité. Je lepší zažít úžasnou dovolenou či strávit příjemný čas s rodinou? Koupit si nové šaty či zaplatit účty? Pokusit se získat co nejvíc pro sebe nebo se snažit učinit svět lepším místem? Ani na jednu z těchto otázek totiž neexistuje jednoznačná odpověď.  

#5: Tlačte to dál

Pokud nejste ochotni investovat svou energii, už jste prohráli. Na Zemi není jediný úspěšný člověk, který svůj život nebral vážně a netlačil se kupředu dvacet čtyři hodin denně, sedm dní v týdnu, tři sta šedesát pět dní za rok. Pokud v něčem nalézáte vášeň, musíte do toho ještě investovat čas a energii. Pak budete moci ze života vymačkat vše, co vám může dát. Každá vteřina, jíž věnujete svým snům se počítá.

Podle těchto pěti pravidel se Gary Vaynerchuk, velmi úspěšný muž, řídí každý den a všem doporučuje udělat to samé. Tvrdí, že ve všech jeho snahách byl postaven do nejlepší možné pozice právě díky dodržování těchto zásad. Je přesvědčený, že ať už se jedná o byznys či o osobní život, sebe-jistota, optimismus, soustředění se na silné stránky, budování odkazu a tvrdá práce jsou pravidla, která mohou vždy ukázat cestu.

banner_předplatné_1280


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center