fbpx

2 dubna

Friendly Suits jsou o krok dále – začínají obouvat do svých bot

0  comments

Friendly Suits je zakázkové pánské krejčovství, jehož duši tvoří dva mladí, každým coulem elegantní gentlemani Kryštof a Petr. Tihle pánové moc dobře rozumí tomu, co dělají. Jejich příběh jste si mohli přečíst v našem 1. tištěném vydání a dozvědět se tak, jak se ze dvou kluků, kteří se potkali v 16 letech na gymplu, mohou stát obchodní partneři, kteří mění pohled českých mužů nejen na svůj styl oblékání, ale dokonce i na obouvání. Čtěte dále, protože jak se říká: „Šaty dělají člověka a boty gentlemana.“

Vlastnosti, které si na podnikatelích a vlastně všech, kteří něco dělají, vážím nejvíce, je profesionalita. A právě profesionalita je naprosto charakteristická pro pány z Friendly Suits. Nedávno jsem měl možnost svěřit se jim do rukou, a výsledek? Nejenže svému řemeslu perfektně rozumí, jak už jsem psal, ale je to opravdu neskutečně baví! Uvědomil jsem si to s odstupem několika hodin, kdy jsem absolvoval módní konzultaci a musím vám říci, že bych si opravdu přál, abych podobnou míru naprosto přátelské a uvolněné profesionality zažíval okolo častěji.

Další vlastnost, kterou nesmírně vyznávám, je dotahování věcí do konce. Určitě víte, že celá řada lidí tohle vůbec neumí. A protože to neumí, nic se neděje. A právě tohle je jedna z dalších mnoha vlastností, kterou Friendly Suits oplývají.

_MG_2830

Důkazem toho, že Kryštof a Petr umějí dotahovat věci do konce, je spolupráce s předním českým showmakerem Ericem Martinem Lawartem, který patří ve svém řemeslu k těm nejpovolanějším. Friendly Suits a Eric martin Lawart se dohodli na spolupráci, kdy budou sériově vyrábět boty pod značkou FriendlySuits design by Lawart. Tahle spolupráce nevznikla náhodou a už vůbec ne nahodile. Eric k tomu sám dodává: „Věřte mi, že s takovým nápadem už za mnou byla spousta lidí, ale všichni mluvili nesmysly, až na Kryštofa s Petrem. Nejsou to kecálkové, naopak přesně vědí, co chtějí, jsou schopní dotáhnout vše do konce. A tak se mohl dát do pohybu stroj, který se ubírá až za hranice naší fantazie.“

Tenhle stroj pokračoval nakonec až do Portugalska, nedaleko města Porto, kde jedna z fabrik, kterou pánové poptávali, projevila zájem o spolupráci. Všemu předcházelo několik návrhů, které se po odsouhlasení proměnily v prototypy. Následně bylo zapotřebí zvládnout celý proces výroby bot a to už od kopyta. Eric měl velmi přísné požadavky, pokud by je boty v konečné podobě nesplňovaly, nesměly by nést jméno Lawart.

A výsledek? V současné době můžete naleznout ve stylovém showromu Friendly Suits, který sídlí v panské ulici číslo 5, celkem 17 různých variant několika typů bot Derby, Oxford a Monk.

Sám jsem si obul jedny z bot a na otázku, proč bych si měl koupit zrovna boty FriendlySuits design by Lawart, jsem dostal tuhle odpověď: „Ne že byste to tolik potřeboval, ale určitě Vám dokážou zvednout sebevědomí, protože mají sexy tvar a taky ksicht a fazónu, která rozhodně nebude lidi otravovat.“

Takže jsem si nakonec kromě perfektního zážitku z módní konzultace odnesl i jedny naprosto stylové boty FriendlySuits design by Lawart.

Fotografie pořízeny fotografkou Alenou Stupkovou


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center