fbpx

15 února

FoMO – co to je a jak z toho ven?

0  comments

FoMO, zkratka z angilckého slovního spojení fear of missing out, do češtiny přeloženo jako strach z promeškání je novodobou hrozbou. Tímto syndromem trpí zejména mladá a střední věková generace, která se stále potácí životem bez určitého cíle. Co to vlastně FoMO je, proč se nás to týká a jak si na to dát pozor?

V době sociálních sítí a možnosti využívat internet 24 hodin denně se náš reálný svět pozvolna mění v ten kybernetický. Lákadla jako facebook, instagram, twitter, nám začínají určovat na co se dívat, co sledovat a především v nás vyvolávají pocit, abychom si nenechali nic ujít. Dnes každý touží po úspěchu, slávě a dokonalosti, kterou vidí právě na sociálních sítích, ale sami ví, že realita je jiná. A tady přichází ten hlavní problém. Přílišné sledování „dokonalosti“ v online světě v nás může vyvolávat méněcennost, stres, deprese a padá nám sebevědomí…chceme to totiž taky, ale nevíme, jak toho dosáhnout.

V posledních měsících zažil filmový průmysl obrovský boom, když uvedl na scénu film, který k dnešnímu dni pokořil nespočet rekordů ve sledovanosti. Víte o kterém mluvím? Ano, je to Bohemian Rhapsody. A proč ho zmiňuji? Tento film je totiž perfektní ukázka toho, jak takový syndrom FoMO vypadá ve skutečném životě. Každý o něm mluví, všude se o něm píše a… téměř všichni ho viděli. Lidé trpící syndromem FoMO si nemůžou nechat ujít ani jednu věc, o kterou se zajímá větší počet jedinců, ne-li dokonce celá společnost. A tak na film vyrazí i přesto, že je to vůbec nezajímá, jen proto, aby zapadli do společnosti většiny.

A jak jste na tom Vy? Viděli jste tento film proto, že jste chtěli, anebo vás „donutila“ společnost?

Jak si na to dát pozor?

Naštěstí už je spousta technologií a aplikací do mobilního telefonu, které hlídají a zaznamenávají naši aktivitu, jak na sociálních sítích, tak i na telefonu jako takovém. Díky tomu máme perfektní přehled o tom, kde ztrácíme nejvíce času a zároveň nás to může inspirovat k nápravě. Zaměřme se především na příspěvky, které se týkají našeho zájmu. Budeme tak mít přehled v tom, v čem opravdu chceme a pomůže nám to zvednout vlastní sebevědomí. A v poslední řadě. Nebuďme ovce. To, že nemáme nejnovější telefon nebo zrovna nenosíme outfit, který letí a nedejbože jsme neviděli filmovou novinku, z nás ještě nedělá vyvrhele společnosti! Každý jsme jiný, každý máme jiné zájmy a být originál je největší hodnota v dnešní době. Nesledujme dokonalý život cizích lidí na internetu, vytvořme si svůj vlastní dokonalý život, protože to je jediná věc, za kterou se vyplatí žít. Za svůj vysněný život.


 

 


Tags

aktivita, FoMO, lifestyle, socialni site


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center