fbpx

2 dubna

Co stálo za cestou Taie Lopeze?

0  comments

Umíte si představit číst knížku denně? Postavit milionové impérium z původních 47 dolarů? A co takhle prodat všechny luxusních vozy kvůli tomu, abyste nebyli tak závislí na luxusu ? To všechno je Tai Lopez, člověk, který každý den mění životy běžných lidí k lepšímu.

Zdroj: www.cdn-images-1.medium.com
Zdroj: www.cdn-images-1.medium.com

Tai Lopez je americký investor, motivační řečník a podnikatel, který žije svůj sen v americké Kalifornii. Stejně jako Jimu Carreymu nespadlo bohatství do klína. Musel si projít několika pády než dosáhl toho, co opravdu chtěl. Tai vyrůstal jako každý jiný kluk, ale něco mu říkalo, že je ve skutečnosti někdo jiný. Od malička toužil po vědění, měl spoustu otázek, na které mu nikdo nedokázal odpovědět. Až jednoho dne dostal od svého dědy sbírku knížek se slovy “v těchto řádcích najdeš odpovědi na své otázky.” Jednalo se o 9 000 stránek, které ve velmi krátkém čase Tai přečetl. Objevil zálibu, která ho už nikdy neopustila: Čtení.

Jako silná internetová osobnost má za cíl oslovit co nejvíce lidí a navést je prostřednictvím svých programů na správnou cestu. Dává silný důraz na učení a prosazuje chytrou – ne tvrdou práci.

Kde přišlo klopýtnutí?

Odešel ze školy, jelikož si uvědomil, že to není to, co chce. Proto odjel na dva roky pracovat na farmu. Zde trávil spoustu času se svým mentorem Joelem Salatinem. Naučil se od něj základní principy, jak funguje příroda a spoustu jiných pravidel, která následně použil v budování svého impéria. Následně se vrátil zpět domů a po určité době se rozhodl se opustit svojí práci a po několika týdnech skončil na gauči bez ničeho s pouhými 47 dolary. V té chvíli si začal pokládat otázky zda je tohle všechno, co mu život nabízí, jestli vůbec má smysl tu být. Rozhodl se uskutečnit si sen v podnikání. To ho mělo zajistit na roky.

Byl tak oddaný svému cíli, že se rozhodl najít nejlepšího podnikatele působícího v reklamě a nabídnout mu sebe samotného a pracovat pro něj zdarma! Tímto přístupem Tai jednoznačně zaujal, a tak měl příležitost stát po boku člověka, který byl expertem v tom, co dělá. Následně získal spoustu znalostí pro svou cestu v budování svých sociálních sítí.

Zdroj: www.assets.entrepreneur.com
Zdroj: www.assets.entrepreneur.com

Jaké principy byly na jeho cestě nejdůležitější?

  1. Ve svých videích neustále zdůrazňuje chuť po vědění. Pobízí diváky, aby se neustále vzdělávali, aby četli, chodili na semináře a nepřestávali být hladoví po vědění.
  2. Vždy připomíná mentory, které na své cestě potkal a pomohli mu dosáhnout cílů. Je důležité najít si někoho, kdo je v tom, co byste chtěli dělat o 20-30 let před vámi a může vám pomoci zvládnout jeho cestu v kratším čase.
  3. Rozvíjet se ve všech stránkách života. Tai rozděluje život do 4 oblastí: zdraví, bohatství, láska a štěstí. Pokud chceme být se svým životem spokojení, musíme budovat všechny čtyři oblasti, pak dosáhneme celkového naplnění.
  4. V těch nejtěžších dobách, které ho potkaly si vždy našel čas na to, aby si sám se sebou sedl do tmavé místnosti a nechal myšlenky proudit hlavou. Jeho nejlepší nápady se zrodily přímo tady.
  5. Schopnost přizpůsobit se. Jak spousta přírodovědných vědců zdůrazňuje: Nepřežije ten nejsilnější, ale ten, co se dokáže nejrychleji přizpůsobit měnícímu se prostředí.

Tai je velmi aktivní na svých sociálních sítích a každý den vydává videa na Youtube, která jsou plná vědění a inspirace. V jeho příběhu bychom našli spoustu principů, které následoval a učinili z něj takového člověka, jakým je. Pokud nemáte vedle sebe někoho, kdo by vás dokázal inspirovat a posunovat dopředu, rozhodně doporučujeme sledovat někoho, jako je Tai Lopez. Přináší kvanta inspirace a možná vám pomůže dosáhnout cílů, po kterých toužíte. Proč nezačít hledat právě teď?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center