fbpx

2 dubna

Co skutečně rozlišuje úspěšné od neúspěšných?

0  comments

Co je tím hlavním rozdílem mezi úspěšnými a neúspěšnými lidmi? Je to místo původu, země, kde žijí, jejich rodiče, vzdělání…?

Tím zásadním činitelem a hybatelem je VŮLE.

Vůle je ten hnací motor, který rozlišuje ty, kteří uspěli a prospívají, od těch, kteří  neuspěli, protože to ve většině případů vzdali. Opustila je chuť zkoušet to dál.

Související článek: Poučení o síle mysli a vůli k životu

Možná si pokládáte otázku, kdyby to bylo tak jednoduché a prosté, tak by byli bohatí a úspěšní všichni.

To je stejná otázka, jako kdyby všechny prostředky a metody na hubnutí doopravdy fungovaly, tak by byli všichni hubení s dokonalými postavami.

Proč někdo dokáže vydělat spoustu peněz, užívat si života a mít harmonické vztahy?

Proč někdo dokáže zaběhnout maraton a někdo nevyjde ani schody do třetího patra?

Ano, někdo může mít lepší „výchozí“ pozici. Může na tom být zdravotně lépe, pocházet z rodiny, kdy oba rodiče tráví volný čas sportem, mít kolem sebe rodinu, přátele, kteří mají své sny a plány a jdou si za nimi… To ano, to může být výhoda, ale jinak možnosti a šance máme všichni stejné.

Záleží na každém z nás, zda a jak je využijeme.

Je jen na nás samotných, zda každé ráno si přivstaneme a půjdeme na procházku nebo si zaběhat. Je na každém z nás, zda budeme pracovat na svém osobním rozvoji a pořád se vzdělávat, nebo se budeme vymlouvat, že pro sebe nemáme každý den ani deset minut času, protože máme práci, partnera, děti…

Jen my sami si zvolíme, zda budeme hledat důvody JAK to udělat a ne PROČ to nejde.

Vůle není nic vrozeného, můžeme pro ni mít jen lepší dispozice a stejně jako všechno, tak i vůle se dá trénovat (jako např. i svaly).

Moje definice vůle je to, co dává mým aktivitám smysl, VŮLE je takový hnací motor, motivace, která způsobí, že i kdybych se ráno raději válela v posteli, vstanu a jdu na pravidelnou ranní procházku, i když se mi nechce, něco mě bolí… vím, že pak, když už na procházce jsem, si vyčistím hlavu a nastartuji se na nový den, jsem neskutečně šťastná, na sebe hrdá a spokojená, že jsem se „přemluvila“ a šla.

Ze začátku mě tyhle pocity nechuti napadaly dost často, ale postupně se z toho stala rutina a dobrý zvyk a přepadají už mě jen málokdy. A protože už vím, jak na ně, dokážu se jich snadno zbavit.  Je to o tom vydržet. To je rozdíl mezi úspěšnými a neúspěšnými.

Ti neúspěšní to většinou při prvních komplikacích vzdávají, kdežto ti úspěšní to i díky své VŮLI (motivaci, vzezření, určitým charakterovým vlastnostem… zkrátka říkejme tomu, jak chceme…) vydrží a naopak se z každého nezdaru poučí a pokračují dál.


Tématu rozdílů mezi úspěšnými a neúspěšnými jsme se věnovali podrobněji v našem druhém vydání magazínu, které si stále můžete zakoupit a nechat zaslat do vaší poštovní schránky v tištěné podobě nebo si jej můžete přečíst i v elektronické verzi.

Související článek: 8 základů neochvějné vytrvalosti Napoleona Hilla

 

 

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center