fbpx

2 dubna

Co psychicky silní lidé nikdy nedělají?

0  comments

K úspěchu je třeba být psychicky silný člověk. Pár lidí ovlivňuje svět, 5% lidí je úspěšných. Zbývá obrovská masa neúspěšných. Čeho se vyvarovat, aby člověk nezapadl do té masy?

1) Nelitovat sebe ani ostatní

Jak řekl E. M. Remarque ve svém románu Miluj bližního svého: „Lítost je skrytá škodolibost a oddechnutí si, že to nejsem já sám, kdo trpí, nebo někdo, koho mám rád.“ Soucit vás dál neposune a dlouhodobě nic dobrého nepřinese. Sebelítost je přímo sebezničující. Vyvolává negativní emoce, může vést ke vzteku, zášti či pocitu osamění. Nepusťte si tyto pocity do svého těla a berte smutek jako součást vašeho života i života druhých.

2) Nevzdávat se

Nikdy. Nevzdávejte se svých snů a nevzdávejte se ani ve chvíli, kdy se vám nezdar směje do očí. Sir Winston Churchill se po první světové válce čtyřikrát zúčastnil voleb. Nejdříve třikrát prohrál. Nakonec se stal nejslavnějším anglickým politikem 20. století.

3) Nevěřit líbivým příběhům

Každý rád slyší to, co se mu zrovna hodí. Kdo kouří, chce slyšet, jak Winston Churchill kouřil jeden doutník za druhým, přejídal se a přesto se dožil 92 let. On byl opravdu výjimka. Statistiky dokazují, že většina hýřivých typů se dožívá daleko nižšího věku.

4) Nespoléhat se na motivaci zvenčí

Lidé se rádi nechají motivovat vším, co jim „hodí“. Věří na ezoteriku, pozitivní myšlení, jakékoli ujištění, které vyvolává pocit, že jsou stále ve hře a že mají naději na úspěch. Ve skutečnosti nedokážou nic velkého bez obrovské motivace uvnitř sebe. Tam hledejte. Kozoroh s ascendentem v Býku, Ryba ani Rak vám k úspěchu nedopomohou bez talentu a přesvědčení, že to chcete dokázat.

5) Nesnažit se každého potěšit

Je to čas, který se dá využít i jinak. Nestarejte se o to, co si druzí myslí a naučte se říkat ne. Nejste zodpovědní za to, co druzí cítí a jak žijí. Je možné, že během času, který věnujete utěšování někoho jiného, zanedbáváte své vlastní zájmy a mnohdy i povinnosti. Cítíte se potřební, ale přitom možná právě v tuto chvíli zanedbáváte sebe a ztrácíte tím paradoxně na hodnotě. Uvažte, jaké výhody pro vás bude mít souhlas, že někomu pomůžete a přitom nezbude čas na vás samotné.

6) Nezaseknout se v minulosti

Jako starý gramofon. Koho to zajímá, když vám někdo stále opakuje, co měl tenkrát udělat lépe a že toho lituje. A jak toho lituje a jak by bývalo bylo všechno jinak. Trčení v minulosti odvádí lidi od přítomnosti a zdržuje v tolik potřebném pohnutí kupředu. Jediná šance, jak z bludného kruhu ven, je jít dál a smířit se s tím, co nám minulost nachystala za dárečky. I rány osudu berme jako dary.


Spoléhejte se sami na sebe, na štěstí, na svůj talent, buďte odvážní, trpěliví, směle si plňte své sny a úspěch se dostaví.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center