fbpx

2 dubna

Co potřebují vítězové a co poražení nemají?

0  comments

Snad každý chce být vítěz. Každý chce mít ten status a výsady, které se vítězům dostávají.
Co vy? Patříte mezi ně?

Pokud ne, pak nečtěte dál, ušetříte dvě minuty svého života.

Pokud ano, pokud vítězem chcete být, pak směle dál.

Vezměme to od začátku… Přemýšleli jste někdy o tom, co mají vítězové společného? A jaké vlastnosti spojují úspěšné lidi? Je to talent? Nebo vzdělání? Co to je?!

V dnešní době najdete plno neúspěšných talentovaných lidí. Opravdu. Tihle lidé jsou přesvědčeni, že samotný talent je předurčuje k vítězství a k celkovému úspěchu, proto sklouzávají k pohodlnosti a odkládání.

 Stejně tak u vzdělaných lidí. Žijeme v době, kdy vzdělaný člověk je stejně průměrný jako člověk, který vzdělání nemá. S tím rozdílem, že vzdělaní lidé mají pocit nároku! Vždyť přece jsou to oni, kteří pilně studovali, proto za to musí být náležitě odměněni. Odměněni skvělým zaměstnáním, které jim kromě slibované výplaty přinese tolik potřebný uspokojující status.

Je to daleko jednodušší a prostší, než se na první pohled může zdát. A právě proto vítězství dosahuje minimum lidí.

Tím nejpodstatnějším, tím největším rozdílem mezi vítězem a poraženým, je chtíč. Bezpodmínečný.

Krásně to vystihuje tento příběh…

Přijde mladý chlapec ke svému moudrému učiteli, který sedí na pláži s tím, že chce být úspěšným a chce se stát vítězem. “Jak toho dosáhnu?”, ptá se. Učitel beze slov vstane a jde směrem k moři. Jakmile do něj vkročí, otočí se k chlapci a pokyne mu, aby ho následoval. Když jsou oba po pás ve vodě, strhne učitel chlapce a začne ho topit! Chlapec bojuje ze všech sil, ale neustále je pod vodou a nedaří se mu dostat se ze sevření svého učitele. Až když mu dojdou síly a odevzdá se, vytáhne učitel chlapce na břeh a nechá ho trochu se vydechnout.

Chlapec je v šoku, absolutně nechápe, co se stalo, až se ho učitel zeptá: “Když jsem tě topil a ty si byl pod vodou. Co si chtěl? Co konkrétně sis v tu chvíli přál?” Chlapec nechápe a zmateně odpoví, že se chtěl nadechnout. Jen nadechnout a vůbec nic jiného. Načež mu učitel odpoví: “a stejné je to i s úspěchem. Pokud se chceš stát vítězem v čemkoliv, musíš to chtít stejně, jak si se chtěl nadechnout, když jsem tě topil.”

Pokud opravdu chcete, pak vydržíte. Pokud vydržíte, pak projdete přes všechny překážky. A pokud projdete přes všechny překážky, pak se vše potřebné naučíte.

Věřte samozřejmě čemu chcete, ale opravdu je to takhle jednoduché Stačí opravdu chtít, bezpodmínečně. Souhlasíte?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center