fbpx

2 dubna

Co nám může do života přinést autor úžasných knih Dale Carnegie?

0  comments

Možná ho někdo z vás zná, možná ne. Já mám však tohoto autora velice rád. Ve svých knihách se Dale Carnegie zabývá tím, jak skvělé je pracovat s lidmi, jak s nimi komunikovat, jak se vyhnout problémům nebo jak tyto problémy rychle pustit ven z hlavy. Já sám jsem si z jeho knih odnesl nespočet zkušeností, které když jsem jen tak vyzkoušel v denodenním životě, opravdu se mi s lidmi pracovalo najednou mnohem lépe.

Carnegie se narodil se v Missouri v USA v roce 1888 a zemřel v roce 1955. Možná si řeknete, že jeho literatura už je pro vás moc stará. Není tomu tak. I když většinu jeho skvělých knih napsal před 2. světovou válkou, jeho teorie zůstává platná dodnes. Jestli tomu nevěříte, doporučuji vám si alespoň nějakou z jeho knih půjčit nebo koupit a hned uvidíte. Takže pokud vás například štve nějaký kolega v práci, vaše práce vás nenaplňuje nebo máte problém s něčím jiným, tak je pro vás tato kniha jako dělaná.

Jeho mládí nebylo moc veselé, pocházel z chudé rodiny. Začal pracovat jako prodejce a po čase zjistil, že ho tato práce nenaplňuje. Cestoval po USA až se usídlil v New Yorku, kde prodával nákladní auta. Opět ale zjistil, že tato práce není pro něj. Snil o psaní knih, povídek a románů. Po čase hledání sebe samého, došel k závěru, že dostal dar skvělých řečnických schopností. Otevřel si tedy večerní řečnické kurzy pro lidi z obchodních kruhů. Nejdříve mu v tom nikdo nefandil. Zanedlouho ale jeho kurzy navštěvovalo nespočet lidí.

Ve své době byl význačný lektor a vyhledávaný poradce světových vůdčích osobností. Psal novinové články a měl svůj vlastní rozhlasový pořad. Založil společnost Dale Carnegie Training®, která má své zastoupení ve více než 90 zemích světa, mimo jiné také v Česku, a pracuje pro ni přes tři tisíce certifikovaných trenérů. Ucelený systém kurzů Dale Carnegie Training® je vyvíjen již od roku 1912 a je neustále aktualizován. V současné době společnost nabízí kurzy v 25 jazycích a služby využívají jednotlivci i společnosti.

Zde je paleta jeho významných knih, které byste neměli opomenout:

Kniha „jak získávat přátele a působit na lidi“

  • vzroste vaše popularita
  • budou vás napadat neotřelé myšlenky
  • naučíte se vyhýbat sporům

Kniha „jak se zbavit starostí a začít žít“

  • jak překonávat návyky způsobující obavy
  • jak si vybudovat duševní postoj, který vede k pocitu sebedůvěry a štěstí

Kniha „jak dovést sebe i druhé k vrcholným výkonům“

  • čím vyniká vůdčí osobnost

Kniha jak mluvit a působit na druhé při obchodním jednání  

  •  rychlá a snadná cesta k rychlému a efektivnímu vyjadřování

Jistěže napsal plno dalších knih, toto je jen pár z nich. Záleží je na vás, jaké jeho knihy si pořídíte. Nejlepší je začít od prvních dvou víše zmiňovaných, na které navazují další, ať lépe pochopíte jeho podstatu. Přeji krásné čtení pro váš osobní rozvoj.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center