fbpx

2 dubna

Co má společného MLM a cyklistika? Tým jako základ úspěchu

0  comments

Před nedávnem jsem sledoval Tour de France a uvědomil si jednu zajímavou věc – cyklistika a MLM mají spoustu společných věcí. Nejsem velký fanoušek cyklistiky, ale tato spojitost mě přiměla více se zajímat o profesionální cyklistiku.

Předem upozorňuji, že pokud nejste zastánci MLM a nechcete se dozvědět nic nového, tento článek pro vás jednoznačně není. Šiřte názory, jaké chcete, ale spousta dnešní miliardářů počínaje Donaldem Trumpem se snaží svůj byznys přesouvat do těchto systémů. Ptáte se proč? Protože lidé umírají a opět se rodí. O tom, ale někdy příště.

Drtivá většina odpůrců MLM kritizují a pomlouvají síťový marketing jen proto, že v některém síťovém marketingu nebyli úspěšní, případně stále nechápou rozdíl mezi pyramidou, letadlem a MLM. Pokud vás tento rozdíl zajímá, přečtěte si TENTO článek.

Když chcete v síťovém marketingu uspět, musíte si vybudovat tým lidí. Jsem zastánce názoru, že člověk může být úspěšný v MLM, ale nemusí být perfektním prodejcem produktu. Podobnost s cyklistikou je neuvěřitelná.

V dnešní době je profesionální cyklistka především o týmové spolupráci. U Tour de France je v jednotlivých týmech předem rozhodnuto, na koho jezdci „pojedou“. Tomuto jezdci musí ostatní všemožně pomáhat – rozrážet vzduch, chránit ho před bočním větrem nebo mu třeba musí podávat nápoje.

Tým znamená v cyklistice více než sebelepší jezdec.

Tohle pravidlo platí v současné cyklistice více než kdykoliv dříve. Pouze v úplných začátcích Tour de France stáli jezdci na startu sami za sebe, i když už tehdy se mezi sebou dohodli na spolupráci.

V dnešní době je úplně jiná éra než za starých časů. Týmová spolupráce je čím dál důležitější.

Ti nejúspěšnější závodníci mají okolo sebe spoustu pomocníků, kteří jim pomáhají. Tito pomocníci by byli kolikrát mnohem lepšími lídry než člověk, kterému pomáhají. Při těchto závodech je to ovšem o tom, na koho zrovna přijde řada. Kdyby jeli cyklisté sami za sebe, většina z nich by dnešní tempo nezvládla. Díky týmové spolupráci dosahují jezdci nových světových rekordů, zvládají náročnější tratě a také mohou jet mnohem rychleji. Ti z vás, kteří se už v oblasti MLM pohybujete déle, jste už asi postřehli určité spojitosti. Pojďme se na ně podívat.

MLM nabízí větší hodnotu než běžné podnikání. Jde o byznys lidí, kteří si vzájemně pomáhají, aby si společně a nedílně splnili své sny.

Přesně o tom je i MLM. Naučil jsem se vyhledávat do týmu lidi, kteří mají mnohem více zkušeností a v určitých ohledech jsou mnohem lepší než já. Proč? Protože právě oni mi dopomohou k mému úspěchu a k úspěchu lidí, které mají nad sebou. Je to jednoduché a přesně tak to funguje i v cyklistice. Vidíte tu podobnost?

Spousta činností je v dnešní době o kvalitním týmu lidí. Bez týmu už prostě neuspějete. Pokud tým funguje tak jak má, je práce zábavnější, jednodušší a zároveň jsou lidé mnohem více motivováni. To je jeden z důvodů, proč se spoustě činnostem a společnostem mění celá struktura fungování.

Ve dvou se to lépe táhne.

Tato věta perfektně vystihuje 21. století. Kdo ví, co přijde za 30 let. Třeba budou všechny činnosti konány pouze v týmech.

A co vy? Jaký máte na týmovou spolupráci názor?


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center