fbpx

2 dubna

Co je potřeba udělat dnes, abychom za rokem 2016 udělali definitivní tečku?

0  comments

Už dnes o půlnoci svou „závěrečnou“ vyhlásí rok 2016 a s otevřenou náručí nás přivítá rok 2017. Jak přijmout všechno to, co bylo, a netahat to špatné do roku nového? Právě na to se podíváme v tomto článku, který objasňuje, jak se správně postavit ke všem vzniknutím událostem.

Každá jedna sekunda je minulostí. I ty, které plynou během toho, když čtete tento článek. Jde o jeden z nejpravdivějších faktů, které je nemožné změnit nebo zastavit. I s tímto uvědoměním musíme přijmout rok starý. Jde o jeden obrovský pytel vzpomínek.

Nezáleží ani tak na tom, co všechno se za daný rok odehrálo. Ve skutečnosti záleží, co všechno nás jednotlivé situace, vzpomínky a okolnosti dokázaly naučit.

Otevřely nám oči?

Daly nám pořádnou facku?

Uvědomili jsme si díky nim něco podstatného?

Zanechaly v nás hlubokou bolest, nebo velký pocit štěstí?

Pokud nad všemi již minulými událostmi roku 2016 přemýšlíme tímto stylem, zjišťujeme, že svým způsobem šlo o jedno obrovské dobrodružství a i ten nejhorší rok, může být svým způsobem tím nejlepším. Připravte se však v tento 365. den definitivně nechat rok 2016 za vámi. Dopište tento příběh a přidejte za ním tečku. Konec. Hotovo. Je to minulostí.

Pokud šlo o váš nejlepší rok v životě, výborně!

Pokud šlo o váš nejhorší rok v životě, ještě lépe!

V obou případech je totiž jisté, že na rok 2016 určitě nikdy nezapomenete.

Nebojte se však připravit na novou budoucnost. Vychutnejte si naplno ten pocit, kdy si uvědomíte, že rok 2016 je u konce. I pokud nechcete, přece jen vidina posledního dne v roce je jakousi kapitolou v životě každého z nás. Cítíme, že něco dlouhotrvající končí.

365 dní je dost dlouhá doba na to, uvědomit si, co všechno stojí před námi a jaké obrovské množství času a dnů máme k dispozici.

Mnoho lidí se nechá omámit pocitem, že mají příliš mnoho času a nakonec zjistí, že ještě v polovině nového roku dohromady neudělali nic podstatného, co by je posunulo z bodu A do bodu B. Nenechte to dospět do tohoto stádia.

Není jednoduché a možná ani možné na 100% dennodenně tvrdě pracovat na svých vizích, ale je možné z těchto 365 dní na konci dalšího roku vytěžit skutečné maximum, které bude nakonec měřitelné REÁLNÝMI výsledky.

Dnes udělejte následující:

  1. Sepište si vašich 5 nejlepších a nejhorších událostí roku 2016.
  2. Následně si napište, co vás tyto nejlepší a nejhorší události naučily a jakou skutečnou hodnotu vám přinesly.
  3. Odpovězte si na otázku: ,,Na kolik procent jste splnili své cíle ze začátku roku 2016.“
  4. Pokud jste tyto sny nesplnili na 100%, přeneste je do roku 2017 a zeptejte se sami sebe, co můžete udělat pro to, abyste je v tomto roce dotáhli a splnili.
  5. Sepište si vaše největší cíle do roku 2017 (raději méně než hodně příliš mnoho cílů, může způsobovat stres a pocit úzkosti).
  6. Sepište si cíle, které chcete dosáhnout v prvních třech měsících roku 2017 (opět raději méně než zbytečně moc nejde o příliš dlouhou dobu).

Hodina aktivního věnování se tomuto cvičením vám bude bohatě stačit. Získáte tím pevné základy pro rok 2017 a jasné zúčtování roku 2016. Budete vědět více o sobě samém a pozitivním přístupem zhodnotíte rok předešlý a pozitivně se také připravíte na rok následující.

Nesnažte se dívat dozadu. Sledujte váš cíl před vámi a do minulosti se vracejte pouze v případě, že si chcete připomenout, co všechno jste již zvládli, překonali a co všechno jste se opravdu naučili díky všem událostem. Začněte psát vaši novou kapitolu s názvem 2017 velkým a znamenitým písmenem.

Věřím, že to bude VÁŠ rok!


Dovolte mi nakonec poděkovat jménem celé redakce Světa Úspěšných za vaši celoroční podporu. Doufám a věřím, že jste na našem portálu nebo v elektronickém magazínu našli množství inspirace a užitečných informací pro váš život. I následující rok budete právě vy naší hlavní prioritou, protože bez vás vážení čtenáři, by žádný Svět Úspěšných neexistoval.

S pozdravem
Lukáš Tužinčin
šéfredaktor Světa Úspěšných


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center