fbpx

2 dubna

Co je hošty?! Mladý pražský rapper s jasnou vizí

0  comments

Prosadit se v byznysu mnohdy nebývá jednoduché, v umění to však platí přinejmenším dvojnásob. Umělecký průmysl, ať už hudební, literární či filmový, častokrát vytváří na své hlavní aktéry, na autory samotné, příliš velký tlak. Jsou to odvětví, která bývají velmi často přesycená a nejsnáze se v nich po žebříčku stoupá díky kontaktům a penězům.

I tak jsou však stále tací, a díky Bohu za ně, kteří spíše než na silné zákulisní hráče za zády spoléhají sami na sebe. Jejich cesta bývá často trnitá a složitější, než by musela být, ale odměnou jim je místo v síni slávy, jelikož nikdo si nezapamatuje „hvězdu“, která zářila pár let a poté vyhasla.

Protagonistou tohoto článku je nadějný pražský rapper hošty, vlastním jménem Jakub, jehož často předchází pověst a na kontě má už spousty koncertů, singlů a EP.


„Jmenuju se hošty a přišel jsem vyhrát contest“

Svou dráhu rappera Jakub začal před dvěma lety v internetové soutěži. Jeho video získalo desetitisíce zhlédnutí a mezi hojným počtem účastníků byl průběžně první. Naneštěstí však organizátor několik dní před koncem soutěž zrušil a statisícová výhra se bohužel nekonala.

„…ale dívej g, já jsem za to ve výsledku rád.“

Nad rozlitým mlékem se nemá plakat a hošty si ve výsledku tohoto incidentu i váží. Podle svých slov by poté zřejmě musel podepsat nahrávací smlouvu a nejspíš by jej veřejnost znala jinak, než jej zná teď.

„Občas nosim mámino oblečení, občas nosim oblečení, co neni oblečení“

Na první pohled je jasné, že si Jakub velmi zakládá na svojí image. Pestrobarevné oblečení a velký úsměv jsou pro něj charakteristické. A nutno říci, že i jeho základna fanoušků jej má spojeného právě s tímto, není možné říci stylem, jelikož hošty je prostě svůj, ale s podobným vzezřením.

„Mě to prostě baví. Třeba na shows si při tvorbě outfitu dám záležet, a takže to mívá i nějakej smysl,“ vysvětluje Kuba.

„Mě mega baví interakce s lidma, hlavně před každym se chovám jinak, občas udělám naschvál nějakou volovinu a pak si myslej, že jsem krrejzyyy. Nebo se naopak bavíme normálně a fakt dobře pokecáme,“ popisuje, jak reaguje, když jej na ulici osloví lidé, kteří jej poznají.

Více než extravagantní je už jen ultravagantní

Hudba ale není jedinou doménou, v níž se Jakub snaží prorazit. S několika přáteli vlastní módní značku Ultravagant. Sám však říká, že tento projekt je teprve v plenkách. To ale neznamená, že by mu věnoval méně času či energie, dokonce nyní nastupuje na textilní vysokou školu.

„Vlastně ani pořádně nevím, jakej tam budu mít titul, já se na tu školu jdu něco naučit,“ popisuje svůj přístup ke studiu.

Vize značky Ultravagant spočívá v tom, že bude produkovat módu podobnou té, kterou nosí její zakladatelé. Za sebou mají prvních několik kolekcí, to největší podle hoštyho slov ale samozřejmě teprve přijde.

Návštěvník z jiné planety

Plány do budoucnosti nejsou nijak skromné, což je svým způsobem správně. Kromě studia na vysoké škole bude brzy vydáno další EP s názvem Láčoland, na němž hošty společně s Kaylem (další český rapper, pozn. red.) usilovně pracuje.

„Je to vlastně úplně novej svět, takovej vejlet na jinou planetu. Posseidon tam má vlastní aquapark a tak, na hlubší úrovni to nese i několik poselství, je to geniálně šílený,“  popisuje Kuba s úsměvem jejich imaginární svět.

Planeta Země je totiž až moc zamořena zlem a proto chce hošty s Kaylem poskytnout posluchači alespoň na chvilku oddych v podobě výpravy do kouzelného světa mysli.

„Já věřim tomu, že se lidi jednou vzpamatujou a začnou si vážit jeden druhýho“

Před začátkem samotného rozhovoru jsme s Jakubem trochu neplánovaně několik hodin seděli na Letné a povídali si o filosofii a současné společensko-politické situaci. Řeč na podobné téma přišla nečekaně téměř okamžitě po představení.

„No, přijde mi, že se většina populace, nebo alespoň tý západní, dnes dělí do dvou skupin – na ty, který se pokouší v uvozovkách najít nějakej smysl a zajímá je spiritualita, podstata atd. a pak na ty zatim početnější, který žejo pracujou jenom s leskem hmotný enerdžyyyeah,“ uvažuje nahlas. „Zlatá střední bráško,“ dodává.

Nestává se každý den, abyste potkali člověka s růžovými vlasy v zářícím oblečení a slyšeli jej mluvit o největších filosofech historie, jejich učení, ale zejména o tom, co si z nich odnést. Je očividné, že hošty chápe svět jinak než běžní tvorové. A není nic lepšího, než když z odlišnosti a rozmanitosti vlastní mysli dokáže člověk těžit. Kuba už vlastní monopol.

„Hudba je všechno, tahle existence je jedna geniálně propracovaná skladba od big bangu k big bangu, teda možná…“

Kromě hudebního nadání a toho, čemu se říká flow, hoštymu nechybí ani uvědomění sebe sama. Otevřeně přiznává, že jeho největším strachem je promarnění svého života. Několikrát za schůzku zdůraznil důležitost využívání a užívání života i každého jednotlivého dne. Osobně však za nejdůležitější a nejnosnější vlastnosti, nejen u Kuby, ale obecně, považuji kreativitu a schopnost kritického nezávislého myšlení.

Což je ve spojení s hoštyho talentem doslova vražedná kombinace.


Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center