fbpx

2 dubna

Cíl není nic víc, než sen s datem premiéry

0  comments

Věřte, že jediná věc, na které skutečně záleží, je nepřestávat snít. Uvědomění si toho, po čem skutečně toužíte, a umění promítnout to  i do systému plánování dokáže naplnit ideál každého člověka. Váš dosavadní úspěch je vždy výsledkem toho, co jste do tohoto okamžiku udělali.
Kdysi jsem viděla reklamu, kde bylo zobrazeno, jak si tři přátelé dali za cíl zdolat vysokou horu. Výstup na ni jim dal dost zabrat. Bylo očividné, že šlo o náročnou věc, a že přátelé museli podstoupit pořádnou dřinu, při které se notně zapotili. Šplhali, šplhali, až samotného vrcholu dosáhli. Samozřejmě se to rozhodli oslavit. „Ano! Dokázali jsme to, zdolali jsme tuto horu!“.

Život nikdy není jen o získání samotných snů či cílů. Život je právě o té cestě k jejich dosažení. I z tohoto krátkého příběhu je vidět, jak si to máte všechno užít, právě v průběhu cesty k naplnění vašich cílů. Ale ve většině případů si lidé myslí, že pokud mají sny, které si splní, dostanou se poté na kouzelné místo, kde bude všude okolo jen radost.

Dosažení cíle je ale – na rozdíl od celého vašeho života – jen chvilkovým pocitem. Zaručený způsob, jak skutečně dosáhnout všech cílů a snů, je uvědomit si je a plně si užít každý krok cesty. Právě to je ten nejdůležitější způsob.

Aby se vám i vše splnilo, měli byste vědět, jaké jsou vaše nejzákladnější hodnoty. Hodnoty, díky kterým si uvědomujete, že váš život stojí za to. Hodnoty, kterými se odlišujete od ostatních. Ty, které se lidem automaticky vybaví, když vás uvidí nebo uslyší. Jsou to právě ty, které mohou posloužit jako směrovky na cestě, kterou je potřeba absolvovat.

Jakmile budete mít jasno v hodnotách, můžete pokračovat k zjištění, co je vaším „velkým snem“. Co vám dává jasné směřování a smysl. A nakonec, když už máte svůj kompas nastavený a váš směr jasný, získáte základní stavební kameny vašeho života.

Pakliže vám na tom skutečně záleží, je potřeba této části věnovat dostatek času. Vezměte si pero a papír a odpovězte na pár otázek – tak podrobně, jak to jen lze. Život dokáže odměnit každou upřímnou snahu o jeho zlepšení.
Zamysleli jste se už někdy nad tím, co byste dělali, kdyby měl za týden nastat konec světa? Je to odvážná otázka, ale dokáže odhalit klíč vašich hodnot. Věci, na kterých vám skutečně záleží. Pokud se vážně zamyslíte nad svým dosavadním životem, zjistíte, které to skutečně jsou. Věkem a časem je jasné, že se změní, ale vy žijete teď a tady – ne v minulosti ani v budoucnosti.

Teď! Pokud se zajímáte o to, jak se stát úspěšným člověkem, dokážou vám k tomu dopomoci i slova, která lidé vyslovují na sklonku svého života. Zapamatujte si, že úspěch není něco, za čím byste se měli hnát. Úspěch je něco, co svou existencí můžete přitáhnout. A to jsou ty pravé hodnoty v každém z nás.
Příležitosti k životu v hojnosti jsou všude okolo. Ale samotné hromadění jako symbol úspěchu vás neučiní šťastnějšími. Šťastnějšími vás učiní až pocity. Když se naučíte zaměřovat se na hodnoty, kterými disponujete, a na smysl života, na kterém skutečně záleží, přestanete se jen bezhlavě hnát za svými cíli.

Automaticky se na svůj život začnete dívat ze širší perspektivy. Svým žebříčkem hodnot si budete jistí a uvědomíte si, že jej máte opřený o tu správnou stěnu. A díky němu bude váš výhled smysluplnější ve všem, co děláte.

Sepište si seznam toho nejdůležitějšího, co se vám vynoří v hlavě při hledání odpovědi na tyto otázky. Právě to bude pravou podstatou smyslu vašeho života.

Nabízím vám následující otázky z knihy „The Power of Full Engagement“ (Síla úplného zaujetí) od Dr. Jamese Loehra. Ty vás dokážou nasměrovat k zjištění hodnot a toho, co je z vašeho pohledu nejdůležitější.
1. Přeneste se do budoucnosti na konec svého života. Které tři nejdůležitější věci jste se naučili a proč jsou tak důležité?
2. Kterého člověka ve vašem životě si vážíte? Vypište, jaké tři vlastnosti na něm obdivujete.
3. Kým jste ve své nejlepší formě?
4. Co byste chtěli spatřit na svém náhrobním kameni, aby to přesně vystihovalo to, jací jste byli v průběhu svého života? Co byste se chtěli doslechnout na oslavě vašich osmdesátých narozenin?

Chtějte to, co chcete, bez ohledu na to, co si myslíte, zda to můžete získat, nebo ne.

Jak víte, všechny skvělé nápady a jejich realizace byla dosažena tím, že člověk nepřestal věřit v to, aby se svět začal přizpůsobovat jemu. Proto musíte mít sny, které přesahují všechno, co vaše okolí včetně vás považuje za možné. Sepiště si seznam všeho, po čem toužíte s vědomím hodnot, které uznáváte. Přeneste všechno, co máte v hlavě, na papír. Kdo jiný než vy sami ví, co od života chcete.

Z čeho se vaše srdce skutečně těší? Co vás skutečně nadchne? Co máte rádi tak moc, že jste ochotní za to zaplatit? Jak byste se chovali, kdybyste měli neomezené zdroje? Co byste dělali, kdyby vám někdo zaručil úspěch?


Zapište si všechno, co vám přijde na mysl. Uvědomte si skutečně, po čem vaše srdce touží. A vůbec se nezamýšlejte nad tím, co nechcete. Uvědomte si, že zákon přitažlivosti funguje. Klíčem k získání čehokoliv je skutečně upřímná touha.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center