fbpx

2 dubna

Chytněte se těchto 9 zálib a budete chytřejší

0  comments

Lidé žijí v mylné představě, že pro zdokonalení své inteligence nemůžou udělat nic. Myslí si, že se s tímto rysem buď narodíte, nebo ne. Není to pravda.

Nicméně řada jedinců ví, jak svou inteligenci ve volném čase vytříbit a zároveň se u toho skvěle bavit. Koníčky jsou nedílnou součástí našeho života, do níž neustále pronikáme.

Níže nalezneme 9 zálib, díky kterým se stanete chytřejšími – podloženo vědeckými studiemi a experimenty.

1. Hraní na hudební nástroj

Konfucius před dávnými časy řekl: „Muzika vytváří určitý druh energie, potěšení v nás, bez kterého se lidská přirozenost neobejde.“ Hudba je jeden z nejsilnějších pozitivních stimulantů naší mysli, a to je zákon starý jako svět.

Jedna ze zahraničních studií dokonce přišla na to, že posloucháním muziky, nebo hraním na nějaký nástroj, zvyšujeme kapacitu našeho mozku, díky velkému psychickému rozechvění, jež při této aktivitě vzniká.

Při samotném hraní na nástroj se pak učíte trpělivosti a vytrvalosti. Doba učení totiž pohltí určitý čas a úsilí. Stejně tak zostřujete svou koncentraci.

2. Čtení

Čtení má obrovský vliv na růst vaší inteligence. Už jenom kvůli tomu, že si můžete vybrat ze širokého okruhu témat – životopisy, historie a tak dále.

Četbou snižujete stres, odchýlíte se od reality, do úplně odlišných prožitků, projede vámi více emocí, učíte se z mnoha oborů a budujete v sobě samém mír, což je pro změnu základní předpoklad pro pozitivní život. Zvyšujete své znalosti, připravujete se na všelijaké situace nebo se stáváte více produktivní k posunu ke svým cílům.

3. Aktivní účast ve sportech

Díky pravidelným sportovním aktivitám neprocvičujete jenom svaly, ale rovněž váš mozek piluje vlastní zdraví a flexibilitu.

Sportem zvětšujete vstřícnost, schopnosti (například vůdcovství), sebevědomí – a to souvisí s růstem vaší inteligence.

Vrcholoví sportovci jsou známí pro jejich zvláštní formu inteligence. Nezáleží na tom, zda hrajete fotbal, basketbal nebo kriket. Hlavně se už zapojte a zvyšte tak výkon své hlavy.

4. Kuchtění různých druhů jídel

Pro spoustu lidí je vaření pouze ztrátou času a je to něco, co by nejraději odstřihli ze svého života.

Konec kňučení. Zkuste v tom vidět příležitost, budování kreativity, zaměřte se na detaily, na kvalitu, věnujte se detailům, podrobte se novým způsobům vaření.

Když se do této záležitosti ponoříte naplno, zjistíte, že musíte častokrát učinit rychlá rozhodnutí, dělat více věcí najednou. I tyto dovednosti souvisí s nárůstem vaší inteligence.

5. Navštěvování nových míst

Cestování není prostředek, jak zabíjet nudu. Cestování může doopravdy zvýšit vaší inteligenci. Je to fyzické a psychické cvičení, jak očistit mysl od stresu. Jakmile se zbavíte stresu, jste více soustředění na úkoly, pozorování a prohloubení vašeho chápání vůči předmětům.

Každé nové místo, jež navštívíte, nabízí nové věci k poznání. Narazíte na odlišné lidi, jídlo, kulturu a životní styl. Sami sebe stavíte do kontaktu s myšlenkami, jaké vás možná nikdy dříve ani nenapadly.

6. Psaní

Existují tuny výhod, které se vám vrací, když si píšete na papír své myšlenky – včetně růstu vaší inteligence.

Samozřejmě touto aktivitou zvýšíte své jazykové dovednosti, ale také rozvíjíte takové dovednosti, jakými jsou zaměření, tvořivost, představivost a porozumění.

Spisovatelé obecně jsou považováni za vysoce inteligentní osoby. Můžete psát různými způsoby. Své vlastní myšlenky, pocity, příběhy zaznamenávat na papír, nebo si založit blog. Ať už začnete jakkoliv, začnete se tím učit se vyjadřovat přesně. Je to tak skvělý způsob tréninku vaší hlavy.

7. Učení se nových jazyků

Naučit se nový jazyk nemusí být úplně tak lehká záležitost, ale určitě má četné výhody.

Proces učení se novému jazyku zahrnuje úkoly, jako je analýza gramatických struktur a učiení se nových slov, což zvyšuje vaši inteligenci a zdraví mozku.

Bylo také prokázáno, prostřednictvím různých zahraničních experimentů, že lidé s vysokou hladinou verbální jazykové inteligence, jsou skvělí při plánování, rozhodování a řešení problémů.

8. Procvičování mozku

Tak, jako musíte udržovat své tělo v kondici, je zapotřebí stejně tak pracovat i na své hlavě. Pravidelným děláním neobvyklých věcí se zjistilo, že mozek zvyšuje své schopnosti a ostrost.

Tréninkem můžete začít s některými z těchto her: puzzle, sudoku, deskové hry a hádanky.

Díky těmto hrám mozek spojuje další a další články.  Prostřednictvím těchto činností se také naučíte reagovat na situace kreativními způsoby, rozvíjíte schopnosti vidět věci z mnoha různých perspektiv a stáváte se podstatně více produktivní.

9. Meditace

Přínosem meditace je pomoci vám soustředit se na sebe a také abyste poznali své pravé já. Být zabraný do meditace pomáhá jednotlivcům dostat se do vyššího stavu bytí.

Meditace pomáhá snižovat hladinu stresu a zbavit vás všech druhů starostí. S klidnou a vyrovnanou myslí získané prostřednictvím meditace, se naučíte přemýšlet a plánovat věci daleko účinnějším způsobem.

Pravidelná meditace vám pomůže mít nad sebou plnou kontrolu. Být si vědom rozptýlení a účinných metod sebeovládání má zásadní význam při práci s cílem zlepšit vaši inteligenci.

 


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center