fbpx

2 dubna

Chudý muž, který byl odmítnut dcerou boháče. Po 10 letech se opět setkali

0  comments

Dnes žijeme ve společnosti, v níž kritéria pro výběr dokonalého partnera vypadají zcela odlišně. Náš svět je řízen způsoby, které nám často brání vidět věci, jež jsou skutečně důležité. Zatímco někteří hledají svého životního partnera nehledně na jeho majetek, jiní si ho volí právě z ekonomických důvodů. Ovšem dá se takto definovat láska?

Následující příběh obíhá svět už několik let a vypráví příběh chudého chlapce, který se hluboce zamiloval do dcery bohatého podnikatele. Bohužel ho ale odmítla kvůli jeho příliš nízkým příjmům. O několik let později se opět setkají. Podstatou tohoto příběhu je inspirace a přípomnění si věcí, které jsou skutečně důležité.

Chudý chlapec se hluboce zamiloval do dcery, jejíž otec byl velmi bohatý.

Omámen láskou k dívce se o ni chlapec ucházel. Nicméně ho tato bohatá dívka s výsměchem odmítla a řekla „Tvůj měsíční plat se rovná mým každodenním výdajům. Jak si jenom můžeš myslet, že bych si mohla vzít někoho, jako jsi ty? Nikdy tě nebudu milovat, tak na mě zapomeň. Jdi a najdi si ženu, která je hodna tvé úrovně.”

Přesto, že byl chlapec bolestivě odmítnut, z nějakého důvodu na ni nemohl jen tak snadno zapomenout.

Téměř o 10 let později se opět a zcela náhodou střetávají v nákupním středisku.

Žena muže okamžitě poznala a řekla mu „Ahoj, jak se máš? Já výborně! Mám nového manžela a jeho plat je téměř 17 tis. dolarů měsíčně. Dokážeš to překonat? Je tak inteligentní!”

Muž slyšel tato bolestivá slova právě od ženy svých snů. V tu chvíli pouze zadržel slzy a neřekl vůbec nic.

42

Trvalo pouze pár okamžiků, než se vrátil dívčin manžel zpět. Ovšem než ta dáma stačila říci jediné slovo, její manžel „chudého“ muže ihned poznal. Spustil „Pane? D-dobré odpoledne! Vidím, že jste se potkal s mou ženou.”

„Dobré odpoledne” odvětil „chudý“ muž.

Manžel se otočil ke své ženě a s úsměvem pravil „Drahá? Rád bych ti představil mého šéfa. Patří mu stamilionové projekty a já mám tu čest pro něj pracovat!”

Žena byla natolik ohromena, že v tu chvíli ze sebe nebyla schopna vydat jedno jediné slovo.

„Chudý“ muž se pouze usmál a řekl „No, pane Carter, musím jít. Mám další důležité záležitosti, kterým musím věnovat svůj čas. Bylo to nádherné setkání, děkuji vám!”

Hledíc na „chudého“ muže, jak odchází, pár pouze úžasem zíral. Poté, co žena překonala tak tvrdý šok, zeptala se nevěřícně svého manžela „To byl tvůj šéf?”

Muž pouze odpověděl „Ano drahá. Je to velmi skromný člověk, ale jeho život je zcela smutný příběh. Říká se, že kdysi miloval jednu slečnu, která ho nemilosrdně odmítla, protože byl chudý chlapec. Kvůli tomu celá léta tvrdě pracoval. A protože je chytrý, stal se úspěšným. Teď je z něj multimilionář, který vydělává miliony dolarů měsíčně. Bohužel má dodnes zlomené srdce a tak je stále svobodný.”

Manžel šel dál se slovy „Jak šťastná by tato slečna mohla být, kdyby se za něj bejvávala s láskou vdala?”

Žena tuze hledíc zůstala zcela jak zmrzlý rampouch, který nemá vůbec slov.

Lidé soudí knihu podle obalu, ale nikdy neví, co se ve skutečnosti uvnitř skrývá. Ovšem ti, co dokáží nahlédnout do samotného nitra, jsou šťastní a milovaní lidé. Láska se nevyjadřuje penězi, ale touhou a soužitím obou partnerů v jednoho.

banner_zvyhodnene_predplatne_1280


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center