fbpx

2 dubna

Chcete rozjet nový projekt? Máme pro vás jednoduchý podnikatelský plán ZDARMA

0  comments

Před tím, než začneme náš nápad realizovat, bychom si měli ověřit jeho životaschopnost a reálnost. Právě k tomu je podnikatelský plán vhodný. Správně sestavený podnikatelský plán by se měl skládat z několika částí, kde má každá své opodstatnění. Jenže když budeme hledat, jak má takový plán vypadat. Vyjede nám mnoho složitých a někdy až zbytečných stránek papíru, případně slajdů prezentace, které zaberou hodiny práce a ve výsledku z nich příliš moudrý nebudeme. Existuje jedna zjednodušená verze, která vám poskytne ucelený pohled na váš nápad a bude bavit nejenom vás, ale i vaše investory.

Než se do výše zmíněného plánu pustíte. Měli byste si uvědomit, že tento plán budete vypracovávat hlavně pro sebe. Pomůže vám utřídit si myšlenky, nalézt nové cesty a způsoby jak získat finance a dostat projekt k zákazníkovi. Zjistíte jeho Achillovu patu a především si ujasníte důvod, proč nápad realizovat. Ten pak snadno uvidí i vaši potencionální partneři.

Kromě předem připraveného podnikatelského plánu je rozhodně vhodné projít si kurzem, který vznikl za finanční podpory Americké ambasády a mnoha dobrovolníků, díky kterým se mohl vytvořit skutečně efektivní model.

Jedná se o kurz Lean Canvas, který vás naučí, jak pracovat se zjednodušeným podnikatelským plánem.

Kurz je celý v češtině (dá se sehnat i anglická verze) a ta nejlepší zpráva je, že je kompletně zdarmaLean Canvas obsahuje 9 nejdůležitějších částí, které byste měli mít rozmyšlené před tím, než se vrhnete do realizace svého nápadu. V průběhu kurzu budete postupně vyplňovat svůj plán. Pro správné pochopení a zhotovení kvalitního modelu, vás bude kurz testovat. Například, zda skutečně znáte rozdíl mezi zákazníkem a uživatelem vašeho produktu a na koho z nich je třeba se zaměřit.

Kromě toho, že získáte kvalitně zpracovaný a zároveň jednoduchý podnikatelský plán, se dozvíte i pár zajímavých a užitečných informací. Mně se tento kurz velice líbí, a proto mi přišlo vhodné dát o něm vědět dál. Kvalitních věcí, které jsou zdarma, opravdu moc není.

Pokud tedy máte nápad k realizaci, přeji vám při jeho uskutečňování a plánování mnoho štěstí!


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center