fbpx

2 dubna

Chcete být bohatí? Pokud ano, nezapomínejte na finanční vzdělávání

0  comments

Uvažujete o tom, že se stanete bohatými?

Pokud ano, tak je tento článek zrovna pro vás.

Nikdo nemůže zbohatnout jen tak lusknutím prstu, pokud nevlastní vůbec nic, nebo nemá nějaký dobrý nápad. Výjimkou je sportka, pokud vyhrajete nějakou pěknou částku. Ale pokud tu částku utratíte hned jen za požitky, tak vám časem nezbyde prakticky vůbec nic. Tím pádem by bylo lepší, kdybyste se trošku vzdělávali ve financích.

Jedním vašim dobrým učitelem může být můj již dříve zmiňovaný Robert Kiyosaki. Učí lidi finančnímu vzdělání po celém světě a to nemusíte navštěvovat jeho semináře. Stačí, když si koupíte jednu z jeho knih.

Přinášíme vám několik jeho metod, které by vám mohly být skvělým průvodcem na ceste k bohatství.

1. Mějte určitý plán, podle kterého chcete zbohatnout.

Chce to mít určitý podnikatelský plán a nemyslet na vykradení banky či čekat na velké dědictví. Záleží jen na vás, jakou formu plánu budete mít. Určeme si, jak bychom bohatství mohli dosáhnout. Chce to jen čas na promyšlení a ujasnění si toho, co chceme.

2. Stanovte si, jakou částku peněz chceme vlastnit.

Je důležité přesně si stanovit, kolik peněz budete chtít vlastnit a také kolik úsilí jste schopni do toho všeho dát. Pokud budete chtít vlastnit velkou částku a vydělat si ji formou podnikání, je potřeba si dále stanovit, jestli by bylo dobré začít jako malý soukromník a postupně si vytvořit větší a větší firmu, nebo jestli rovnou udělat vše pro založení velké firmy. To vše záleží jen na nás.

3. Zjistěte si podmínky pro vydělání vašich peněz.

Zjistěte si, co všechno budete muset udělat pro rozjetí vašeho byznysu. Také je dobré prozkoumat, jestli vůbec je váš obchod nebo služba momentálně dostatečně výnosná na trhu.

4. Posouvejte firmu stále dál a dál.

O tomto, si myslím, není pochyb. Kolik času, úsilí a peněz vložíme do našeho obchodu, to se nám také vrátí zpět, pokud máme nad vším kontrolu. Jakmile se firma zastaví na delší čas na jednom místě, může to znamenat i konec společnosti. To je častý důvod, proč tolik firmem s.r.o. krachuje po pěti letech od založení.

Dobrá taktika podniku může přinést hodně zisků a prosperity podniku.

5. Najděte a najměte si lidi, kteří vám dopomohou k bohatství.

Tito lidé mohou být zaměstnanci, bankéři, úředníci, obchodní partneři.

Bez všech těchto lidí bychom se k bohatství nikdy nedostali. Ukážu vám to na přikladu. Budu chtít založit třeba stavební firmu, takže pro ni budu potřebovat kvalitní řemeslníky. Sice je budu muset dobře platit, ale jsou to právě oni, kteří mi přinesou peníze. To stejné platí i u jiných lidí. Například u bankéřů, obchodních partnerů a dalších. Bez nich bychom si v obchodě také moc dobře nevedli. A to neplatí pouze pro klasické podnikání, ale třeba u investorů či jiných forem vydělávání peněz.


Na závěr nezapomeňte na myšlenku, kterou ze svých úst vypustil sám Robert Kiyosaki:

„Skvělý byznys se rozjede až na 2. nebo 3. pokus.“

Takže pokud selžeme napoprvé, nebojme se postavit čelem něčemu novému, třeba to už vyjde na druhý pokus, i kdyby vám ostatní už nevěřili.

Pokud vás zajímá, jak v sobě jednou provždy probudit tolik potřebnou odvahu a chcete si přečíst inspirativní příběhy osobností, které samotnou odvahu našly a využily ve svůj prospěch, čehož důkazem jsou jejich reálné výsledky, neváhejte si objednat naše nové v pořadí již 4. vydání magazínu Světa Úspěšných, který je i tentokrát plný exkluzivního obsahu.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center