fbpx

2 dubna

Čeští manažeři touží i po MBA ze zahraničí, říká ředitel CEMI

0  comments

Čeští manažeři stále více touží po manažerském vzdělání, které mohou získat i v zahraničí. V poslední době tak výrazně roste zájem o tzv. duální online MBA studium. Pro studenty je to výhodné jak časově, tak i finančně.

 „Díky duálnímu online studiu získají nové manažerské znalosti nejen od uznávaných kapacit z České republiky, ale i ze zahraničí. Nabyté znalosti a moderní přístupy k řízení lidí pak mohou implementovat rovnou do praxe a efektivněji vést tým a rozvíjet firmy,“ uvádí Mgr. Štěpán Mika, ředitel institutu CEMI, který se zaměřuje na MBA studium online.

Institut CEMI (Central European Management Institute) proto v rámci duálního studia zahájil spolupráci s americkou univerzitou Patten University v Kalifornii, která je držitelem jedné z nejprestižnějších světových akreditací od renomované asociace WSCUC uznávané Ministerstvem školství USA.

Jak studovat online v Česku i zahraničí?

„Po absolvování studijního programu v České republice pokračuje student v navazujícím online studiu na zahraniční univerzitě, a to pouze v rozsahu modulů, které jsou rozdílné. Po ukončení studia získává absolvent kromě českého MBA zároveň titul MBA i ze zahraniční univerzity,“ uvádí Mgr. Štěpán Mika, jehož institut působí v České republice a na Slovensku již 6 let.

„Zájem o duální studium vzešel od našich studentů, kteří nás inspirovali. Rozhodli jsme se tedy na tento aktuální trend reagovat,“ míní Mgr. Štěpán Mika.

Štěpán Mika_ředitel_CEMI_MBA_online_studium
Spolupráce s Patten University v Kalifornii je pro nás velkou poctou, říká ředitel CEMI Mgr. Štěpán Mika. Autor: CEMI.cz
A jak studium skloubím s rodinou a prací?

Majitelé firem nebo manažeři se často bojí, že časově neskloubí studium MBA s prací nebo rodinou. V tomto případě se nemusejí ale vůbec obávat. Studium totiž probíhá online a na CEMI trvá standardně 1 rok a po absolvování všech 10 studijních modulů a obhajobě diplomové práce může student pokračovat v online studiu na Patten University.

„Obavy, které mají lidé z MBA studia, jsou podobné jako například při rozjezdu nové firmy: Zvládnu to vůbec? Nebude to příliš na úkor rodiny? Sám jsem při začátku podnikání měl obavy podobné, a například pro mě osobně je velkou oporou moje manželka, která se do podnikání později také zapojila. A podobně to slýchám i od našich MBA studentů, někdy až během studia zjistí, jakou oporou jim dokáže být jejich rodina a často navíc své nejbližší k dalšímu studiu také sami inspirují,“ doplňuje Štěpán Mika.

„Na Patten University pak studium trvá již jen 4 měsíce, a to díky tomu, že univerzita uznává kredity získané absolvováním studijních modulů na CEMI. Studenti zde tak absolvují pouze 4 studijní moduly. Celé duální MBA je tak možné získat již za 16 měsíců,“ představuje princip studia Mgr. Štěpán Mika.

Přitom standardně samotné studium pouze na Patten University trvá 2 roky a stojí o cca 120.000,- Kč více než kompletní duální MBA na CEMI.

logo

Co můžete studovat?

V rámci duálního studia si na CEMI můžete vybrat ze dvou studijních oborů – Executive MBA vyučovaný v češtině a Global Business Leadership vyučovaný v angličtině.

Na Patten University si potom zájemci mohou vybrat ze 7 specializací se zaměřením na HR Management, IT Management, Finance, Sales, Strategic Management, Health Care a General Management.

„Studenti se obávali, jak si poradí s administrativními procesy ohledně přijetí, proto jsme jim vyšli vstříc a veškerou administrativu spojenou s přijetím na americkou univerzitu vyřídíme za ně. Navíc po celou dobu studia jim bude k dispozici naše studijní podpora v češtině,“ uzavírá Mika, jehož institutem CEMI prošlo už 1300 studentů.


Tags


You may also like

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Get in touch

Name*
Email*
Message
0 of 350
>

Privacy Preference Center